EVSİZLERE BEDAVA YEMEK VERİYOR

Upplands Bro’da sosis dükkanı sahibi Faruk Yıldız Noel sezonunu uzatıyor. Aralık ayından yeni yıla kadar evsiz insanlara bedava yemek veriyordu. Önümüzdeki 2020 yılı boyunca da yemek vermeye devam edeceğini söylüyor.

EVSİZLERE BEDAVA YEMEK VERİYOR
EVSİZLERE BEDAVA YEMEK VERİYOR Admin
Bu içerik 681 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Faruk Yıldız 2019 yılında yılın en iyi işletme sahibi seçilmişti. Upplands Bro semtinde oldukça çok sevilen, insanlara yaklaşım ve davranışlarıyla güven aşılayan Faruk Yıldız, bugün yaklaşık 70 evsiz insana her gün bedava yemek ikram ediyor. Faruk Yıldız'ın bu düşüncesini Noel günleri nedeniyle Aralık ayından yeni yıla kadar diye hesapladığını ama bu düşüncesini değiştirerek 2020 yılı boyunca evsizlere bedava yemek vereceğini yineliyor.

Faruk Yıldız Facebook sayfasında, “Benim düşüncem başlangıçta yılbaşına kadardı. Neden sonlandırayım, diye düşündüm. Bu nedenle, 2020 yılı boyunca aynı fırsatı sunmaya devam edeceğim, bu benim ‘Yeni Yıl’ vaadim olacak, ”diyor

Faruk Yıldız, “Aç evsiz insanlar, patates püresi veya ekmek rulolu kalın sosisi almak için buraya gelebilirler. Ayrıca meşrubat ve sıcak kahve de sunulmaktadır. Bu ikramımız gelecek yıl yılbaşı gecesine kadar uygulanacaktır” ifadelerine yer veriyor.

Yıldız bu düşünceye izlediği bir TV programının neden olduğunu belirterek, “Korunmasız kişiler hakkında bir TV programı gördüğümde ekonomik olarak mücadele edenlere yardım etme fikri bende doğdu. Onlar için de bir şeyler yapabileceğimi düşünmeye başladım” görüşünü dile getiriyor.

Faruk Yıldız Upplands Bro Stockholm Bedava yemek evsizler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çeto     2019-12-22 Allah razı olsun senden herşey gönlünce olsun inşallah abi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI