GRETA THUNBERG’E BİR ÖDÜL DAHA

Dünyaca tanınan genç İsveçli çevre eylemcisi Greta Thunberg, İsveç Doğa ve Hayvan Örgütü’nün Mükemmel Dünya Vakfı’nın onur ödülü olan ”Mükemmel Dünya Ödülü”ne layık görüldü.

GRETA THUNBERG’E BİR ÖDÜL DAHA
GRETA THUNBERG’E BİR ÖDÜL DAHA Admin
Bu içerik 423 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Örgüt bu ödülü her yıl, çevre için en iyi çalışmayı yapan kişi ve örgütlere veriyor. İlk kez bir İsveçli bu ödüle layık görülüyor. Greta Thunberg 15 yaşındayken başlattığı “İklim İçin Okul Grevi” sloganıyla tek başına başlattığı daha sonra tüm İsveç’e yayılarak milyonlarca öğrenciyi peşinde sürükleyen eylemleriye ve daha sonrada dünya liderleri, tanınmış kişiler ve Papa’yla yaptığı görüşmelerle iklim sorununu sürekli gündemde tutmasıyla tanınan genç bir eylemci özelliğine sahip bulunuyor.

Şimdiye kadar bu ödülü alan tanınmış kişiler, David Attenborough (BBC), Tanınmış araştırmacı, bilim insanı Jane Goodall, Oşinograf Sylvia Earle, Nairobi’de Fildişi Sahili yangınına büyük tepki gösteren ve çalışma yapan Richard Leaey gibi adlar bulunuyor.

Mükemmel Dünya Vakfı Genel Müdürü Ragnhild Jacobsson yayınladığı basın bülteninde, “Greta, iklim sorunu hakkında daha önce hiç görülmemiş bir şekilde küresel bir farkındalık yaratarak bu ödülü almaya hak kazandı” diyor.

Organizasyon ayrıca Greta Thunberg'e "Yılın Koruma Uzmanı" ödülünü de veriyor.

İsveç Doga ve Hayvan örgütü Mükemmel Dünya Vakfı Ödül Greta Thunberg Ragnhild Jacobsson İklim İçin Okul Grevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI