TUMBA’DA BİR APARTMAN DAİRESİNDE PATLAYICI BULUNDU

Polis aradığı bir kuşkulunun evine yaptığı baskın gerçekleştirdi. Evde yapılan aramada patlayıcı bulundu. Olay yerine bomba ekibi çağrıldı. Evde bulunan bir kişi gözaltına alındı.

TUMBA’DA BİR APARTMAN DAİRESİNDE PATLAYICI BULUNDU
TUMBA’DA BİR APARTMAN DAİRESİNDE PATLAYICI BULUNDU Admin
Bu içerik 395 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Polis, Pazar öğleden sonra Stockholm'un güneyindeki Tumba semtinde bir apartman dairesine gitti. Polis ekibi adreste bir kişiyi aradı. Evde daha sonra şüphe uyandıran şeyler ve nesneler görüldü. Polis aramanın biçimi değiştirerek genişletti. Polis memuru Mikko Airen, “Bu arama sonucunda el yapımında kullanılan bomba malzemeleri bulundu. Bu maddeler izine tabi olan ve hiçbir yerde saklanmaması ve bulundurulmaması gereken kimyasal maddeler. Bu maddeler tek başlarına tehlikeli değil ama karıştırıldıkları zaman tehlikeli” diyor.

Teknisyenler evde yaptıkları arama sonrasında daire sahibi gözaltına alındı. Polis, “henüz bir değerlendirme yapmadık, ancak değerlendirmeden sonra savcı ile temasa geçeceğiz” açıklamasını yapıyor.

Bomba ekibine göre, Güvenlik Polisi (Säpo) bulunan kimyasal maddeler hakkında rutin bir önlem olarak bilgilendirildiği ifade ediliyor. Ekibe göre, “Bu aşamada, bu kimyasalların neden çok aileli bir apartmanda depolandığı belirsizdir. Komşular ve yangın riski göz önüne alındığında bu çok uygunsuz, riskli bir durumdur” ifadelerini kullanıyor.

Stockholm Tumba patlayıcı kimyasal madde bomba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI