LİBYA TEZKERESİ TBMM’DE KABUL EDİLDİ

Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi bugün Meclis'te oylanarak kabul edildi. Sırada Libya bataklığı var…

LİBYA TEZKERESİ TBMM’DE KABUL EDİLDİ
LİBYA TEZKERESİ TBMM’DE KABUL EDİLDİ Admin
Bu içerik 573 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Amerika Birleşik Devletleri’nin Irak işgaline hazırlandığı sırada Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 50 bin ABD askerinin konuşlandırılmasına izin vermeyen TBMM, bugün Libya’ya asker göndermeye evet dedi. Bu konu son zamanlarda sürekli gündemde tutularak kulisler yapılıyordu. Sonunda AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği oldu. Tezkere meclisten 325 evet, 184 ret oyuyla kabul edildi.

Libya tezkeresine AKP ve MHP’li milletvekilleri ”evet” oyu verirken, CHP, İyi Parti, HDP ve Saadet Partisi ”ret” oyu kullandılar. Meclis’te Libya’ya asker gönderilmesine şiddetle karşı çıkan İyi Partili Aytun Çıray, ilginç ve yerinde konuşmalarıyla takdir topladı.

Aytun Çıray; ”Şehit olmaya asker göndereceğiz biraz ciddi olun. Benim dedem Balkan şehidi. Sen ne anlarsın şehitten" şeklinde konuştu. Devamla, ”Sayın Cumhurbaşkanı 'Davet edildiğimiz yere gideriz' dedi. Bu mantıkla davete ne gerek var? Kardeş Azerbeycan'ın topraklarının yüzde 20'si işgal altında hadi kalkın önce gidip orayı kurtaralım. Gerçekler ve çıkarlar vardır. Barış Pınarı Harekâtı'nı destekledik ne oldu? Bir tweet'le aslanlar gibi yürüyen Türk ordusunu durdurdunuz…” dedi.

CUMHURBAŞKANI GELİP SAVUNMALIYDI

Aytun Çıray, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yaptığı açıklamalar doğrultusunda tezkereye ret oyu vereceklerini bildirdi.

Çıray, Genel Kurul salonunda Libya tezkeresi görüşmelerine bakanların katılmamasını eleştirerek, "Şu ayıba bakın, Libya'ya asker göndermeye hazırlanıyorsunuz hükümetten bir bakan bile yok. Cumhurbaşkanı gelip burada tezkereyi savunmalıydı" sözleri ile tepkisini dile getirdi.

Aytun Çıray, yaptığı konuşmada "Mavi Vatan" konusunun Libya tezkeresinin haklılığına delil olarak gösterildiğini belirterek, "Mavi Vatan'a sahip çıkan askerleri FETÖ'yle birlikte hapse attınız. Kimse bize Mavi Vatan dersi vermeye kalkmasın" dedi.

Libya Tezkeresi’nin kabul edilmesi Türk askerini kim ya da kimlerin çıkarı için ”ne idüğü belirsiz” bir maceraya yollamın vebali AKP ve MHP üzerinde kalacaktır. Bu durumdan ”Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ni yaratanları yanı sıra AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sorumlu olacaktır.

Türkiye TBMM Libya Tezkeresi Kabul Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aytun Çıray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI