STOCKHOLM’DA ŞİDDETLİ PATLAMA

Stockholm’un merkez semtlerinden olan Östermalm’da gece yarısından sonra bir apartman dairesinin girişinde çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Can kaybı ve yaralananların olmadığı patlamada bina büyük hasar gördü. Polis çökme riskinden söz ediyor.

STOCKHOLM’DA ŞİDDETLİ PATLAMA
STOCKHOLM’DA ŞİDDETLİ PATLAMA Admin
Bu içerik 792 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’un tanınmış semti olan Östermalm’da gece 01.00 den sonra bir apartmanın girişine yerleştirilen patlayıcı büyük bir gürültü ve şiddetle patladı. Binanın kapısı 8-10 metre uzağa uçtu. Binanın camları ve cadde kenarına park edilmiş 2-3 otomobil hasar gördü.

Polis binada oturanları tahliye etti. Tahliye edilenler henüz evlerine dönemediler. Polis ve itfaiye binanın çökme riski olduğunu ifade ediyorlar. Patlama kentin çeşitli yerlerinden rahatlıkla duyulduğunu polisçe belirtiliyor.

Apartmanda oturanlar çok şiddetli ve sarsıcı bir gürültüyle uyandıklarını kendileriyle yapılan söyleşilerde dile getiriyorlar. Bir apartman sakini yaşlı kadın, “Sanki savaştaymışız gibi büyük bir gürültüyle patlama oldu.Çok trajik bir durum. Tüm yangın alarmları bangır bangır ötüyordu. Aynı anda yataktan fırladım. Dairede her yerde cam kırıkları  vardı ve saksılar zemindeydi. Sonuçta, çok korktum” diyor.

Patlama giriş zemininde çukur açmış hem iç avluya hem de dışarıya doğru büyük bir basınç meydana getirmiş. Asansör boşluğu büyük bir delik görünümüne dönüşmüş, büyük bir yıkım hali görülüyor.

Stockholm Östermalm patlama apartman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI