MALMÖ’DE GENİŞ ÇAPLI POLİS OPERASYONU

İsveç’in güney kenti Malmö’nun Rosengård semtinde Ramel Caddesinde geniş çaplı polis ‘Kırağı’ adlı operasyon başlatıldı. Operasyona 200’den fazla polis katılıyor.

MALMÖ’DE GENİŞ ÇAPLI POLİS OPERASYONU
MALMÖ’DE GENİŞ ÇAPLI POLİS OPERASYONU Admin
Bu içerik 651 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Malmö kentinin göçmen ağırlıklı ve sorunlu semti olan Rosengård’da “Kırağı” adı verilen geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. Operasyonda taşıtlar, sivil halk, merdiven çıkışları ve çeşitli işletmeler aranıyor. Polis uyuşturucu, çeşitli ateşli silahlar ve silahlara ait mermi arıyor.

Malmö polis sözcüsü Nils Norling, “Biz hafta boyunca Malmö’nün değişik yerleşim birimlerinde operasyonlarımıza devam edeceğiz” açıklamasını yapıyor.

Malmö Polis merkezinden Evelina Olsson Sydsvenskan gazetesine, “Vatandaşlarımız son zamanlarda bizleri yakınında görecekler ve dolaysıyla daha fazla görünür olacağız” ifadelerini kullanıyor.

Operasyona köpekli ekiplerde destek vererek bodrum, çatı katı ve merdiyen boşluklarını didik didik arıyor. Trafik kontrolleri yapılıyor ve sivil halkın üzeri aranıyor, kimlik kontrolleri yapılıyor. Okul öncesi çocukların bulunduğu yerlerde çocukları dışarı çıkarılmıyor.

Malmö polis sözcüsü Nils Norling, “Bu tür durumlar karşısında insanların endişelerini anlıyoruz. Ancak endişelenmeleri için bir neden yok” diyor.

İsveç Malmö Rosengård polis operasyonu Polis Kırağı Operasyonu uyuşturucu silah mermi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI