KORONA VİRÜSÜ TAŞIYAN İSVEÇLİ KADIN SIKI GÖZLEM ALTINDA TUTULUYOR

Dün korona virüsü belirtileri nedeniyle Jönköping Devlet Hastanesi Ryhov’a gelen genç kadın çift kapılı odada sıkı izole altında tutuluyor.

KORONA VİRÜSÜ TAŞIYAN İSVEÇLİ KADIN SIKI GÖZLEM ALTINDA TUTULUYOR
KORONA VİRÜSÜ TAŞIYAN İSVEÇLİ KADIN SIKI GÖZLEM ALTINDA TUTULUYOR Admin
Bu içerik 1000 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

24 Ocak günü Çin’in korona virüsün ortaya çıktığı Wuhan bölgesinden Göteborg Havaalanı Landvetter’e inen ve oradan Jönköping’deki evine gelen genç kadın kendi evinde kendini izole ederek bekliyor. Arkadaşları alışverişini yaparak kapının önüne bırakıyorlar. Genç kadın virüsü taşıdığına tam kanaat getirince de hastaneye giderek yardım istiyor. Yetkililer kadının evinin dezenfekte edileceğini belirtiyorlar.

Hastanaye gelen genç kadın çift kapılı özel bir odada gözlem altında tutuluyor. Hastalığın gelişme evreleri takip ediliyor. Hastanenin enfeksiyon Bölüm Şefi Malin Bengnér, “Hastamız virüsün yayıldığının farkındaydı. Kendini gerekli önlemler için izole ediyor. Bir arkadaşı alışverşini yaparak kapının önüne bırakıyor. Cuma günü korona virüsü kaptığını saptamamızdan sonra tamamen izole edilerek gözlem altında tutuyoruz” açıklamasını yapıyor.

Jönköping Halk Sağlığı Kurum Müdürü Mats Bojestig ve İnfeksiyon Kliniği Bölüm Şefi Malin Bengnér

Malin Bengnér, “Ne kadar zaman gözetim altında tutacağız ya da ne kadar süreye ihtiyacımız olacak bilmiyoruz. Günlük değerlendirmeler yapıyoruz. Sıradan bir hastane odası, yalnız ve havalandırmayı kontrol etmek için çift kapı kullanıyoruz” ifadelerine yer veriyor.

Korona virüsündeki son durum 12 000 kişi yakalanmış durumda bunların 152’si Çin dışında bulunuyor ve 259 ölüm vakası gerçekleşmiş durumda. Dünya Sağlık Örgütü dün “Küresel Acil Durum” açıklaması yaptı.

                                                                            Korona virüsü

Korona Virüsü Jönköping Devlet Hastanesi Ryhov izole gözlem altında Malin Bengnér İnfeksiyon Kliniği doktor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI