KORONAVİRÜSÜ AVRUPA’YI KORKUTUYOR

Koronavirüsü İtalya’da büyük bir paniğe yol açtı. Virüsten dört kişinin yaşamını yitirmesi Avrupa ülkelerini harekete geçirdi. İsveç koronavirsüyle mücadele için 40 milyon kron acil yardım parası ayırdı.

KORONAVİRÜSÜ AVRUPA’YI KORKUTUYOR
KORONAVİRÜSÜ AVRUPA’YI KORKUTUYOR Admin
Bu içerik 479 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Koronavirüsünden Avrupa’da en çok etkilenen ülke İtalya oldu. İtalya’da koronavirüsünden 4 kişi yaşamını yitirdi. En son yaşamını yitiren kişinin 80 yaşlarında ve kuzey İtalya’da yaşadığı belirtildi. İtalya virüsün yayılmaması için bir dizi önlemler almaya çalışıyor. Bu bağlamda Venedik Karnavalı da dahil olmak üzere kuzeyde pek çok etkinlik yasaklandı.

Avrupa Birliği Sağlık Komisyoneri Kriakides, Dünya Sağlık Örgütü’nün İtalya’da incelemelerde bulunacağını açıkladı. Kriakides İtalya’da yaşananların endişe yarattığını dile getirdi.

Avrupa’nın bazı ülkelerinde virüsün yayılmaması için çalışmalar devem ediyor. Fransız Sağlık Bakanı Olivier Veran İtalya’da dört kişinin hayatını kaybetmesi ve toplam vaka sayısının 150’ye ulaşması üzerine Avrupalı mevkidaşlarıyla ivedilikle bir araya geleceğini ve Avrupa’daki olası bir salgınla nasıl mücadele edileceğini görüşeceğini söyledi. Bakan basın toplantısında “Şu an için Fransa’da bir salgın durumu yok. Ama sınır komşumuz İtalya’da yakından takip ettiğimiz sıkıntılı bir süreç yaşanıyor” dedi.

İsveç hükümeti de bugün düzenlediği basın toplantısında koronavirüsüyle mücadeleye hız verdiklerini ilk elde 40 milyon kronluk ek bir yardım paketi hazırladıklarını dile getirdiler.

Çin'de koronavirüsünün ilk ortaya çıktığı günden bu yana 2.619 kişi yaşamını yitirirken toplam vaka sayısı 79.360'ye çıktı. İran'da ise ölü sayısının 12'ye çıktığı duyuruldu. 

Koronavirüsü İtalya Fransa İsveç Çin Avrupa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI