İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDEN İLK ÖLÜM GELDİ

Koronavirüsünden Karolinska Üniversite Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören yaşlı iki kişiden biri yaşamını yitirdi. Diğer kişinin yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Koronavirüsü vakası İsveç’te artmaya devam ediyor.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDEN İLK ÖLÜM GELDİ
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDEN İLK ÖLÜM GELDİ Admin
Bu içerik 1370 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te 31 Ocakta ilk kez görülen koronavirüsü her geçen gün artarak 476 kişiye ulaştı. Karolinska Üniversite Hastanesi’nde virüsten yoğun bakımda tedavi gören yaşlı kişilerden bir tanesi öğleden sonra yaşamını yitirdi. Diğer kişinin yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Yaşamını yitiren kişinin 70 yaşlarında olduğu belirtiliyor.

Efeksiyon doktoru Per Follin, “Yaşamını yitiren kişinin akrabalarını biliyoruz. Uluslaraarası deneyimlerden biliyoruz ki Covid-19 virüsü ciddi sonuçlar doğuruyor. Bu durumdan yaşlılar ve aynı zamanda başka hastalıklara da sahip olan kişiler fazlasıyla etkileniyorlar” diyor.

Per Follin devamla, “Enfeksiyonun özellikle yaşlılara ve diğer risk gruplarına yayılma riskini azaltmak için, teşhisi ne olursa olsun hasta olan herkesin evde kalması önemlidir. Ateşi ve solunum sistemi semptomları olan ve bakıma muhtaç olan kişinin yaşamı tehdit eden koşullarda 112'yi veya uygun bakım konusunda rehberlik için 1177'yi aramaya devam etmesi önemlidir” ifadelerini kullanıyor.

Hükümetten bugün yapılan açıklamada 500 kişi ve üstü toplantıları iptal etmeyi düşündüklerini ve konu üzerinde hükümet ortakları ve destekleyen partilerle görüşmelerin sürdüğü basına ulaşan haberler arasında bulunuyor. Bu durumda uluslararası toplantılar, her türlü spor etkinliklerinin ertelenmesi gündeme geliyor.

Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren, “Karamsar ya da endişeli değiliz ama her türlü önlemleri almaya çalışıyoruz” açıklamasını yapıyor.

İsveç koronavirüsü ölüm Karolinska Üniversite Hastanesi yoğun bakım Per Follin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI