SOLLENTUNA’DA KURŞUN SESLERİ GECEYE DAMGASINI VURDU

Stockholm’un kuzey semtlerinden olna Sollentuna’da gece 02.00 dolaylarında merkezinde silah sesleri duyuldu. İhbarı değerlendiren Stockholm polisi bölgeye çok sayıda ekip yolladı.

SOLLENTUNA’DA KURŞUN SESLERİ GECEYE DAMGASINI VURDU
SOLLENTUNA’DA KURŞUN SESLERİ GECEYE DAMGASINI VURDU Admin
Bu içerik 421 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’un göçmen ağırlıklı kuzey semti olan Sollentuna’da gece 02.00 dolaylarında merkezinde silah sesleri yankılandı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve olay yeri inceleme teknikerleri gönderildi. Polisin yaptığı inceleme ve araştırmalarda bir sonuç elde edilemedi.

Sollentuna sık sık mafyalaşmış sokak çetelerinin çatışmalarına sahne oluyor. Yılda 4-5 kişi yaşamını yitiriyor. İsveç genelinde büyük bir sorun durumuna gelen mafyalaşmış sokak çetelerinin birbirleriyle olan silahlı çatışmaları toplumu fazlasıyla rahatsız ediyor. İsveç polisi bu konuda yaptığı çalışmalarda bir arpaboyu yol almış durumda değil.

Stockholm polisinden Jari Kalliorinne, “Silah sesleri duyulduğuna dair işaretlerimiz var. Bu durum ciddi bir silah suçudur. Aynı zamanda silah kanununu ihlal etmektir ve dolaysıyla ön soruşturma başlattık” açıklamasını yapıyor.

Polis olay yerinde gece boyunca kalarak, tanıklarla görüşüyor. Sorgulamalar yapıyor ve teknik incelemelerin sürdürüleceğini belirtiyor.

Stockholm polisi 2 Ağustos gecesi saat 03.27 dolaylarında Botkyrka’da bir McDonalds lokantasına bir otomobilden açılan ateş sonrası hedef olmayan 12 yaşlarında bir kız çocuğuna isbet eden kurşunla ölmüştü. Polis olayda kullanılan beyaz kombı Audi marka arabaya benzeyen ve yakılan bir arabayı Sollentuna’da bulmuştu. Tenik incelemenin sürdüğü söyleniyor.

İsveç Stockholm Sollentuna silah silah sesleri Stockholm polisi Jari Kalliorinne Botkyrka McDonalds
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI