İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 60 ÖLÜ

İsveç’te koronavirüsünde ekim ayından bu yana yüksek ölüm ve yeni vakalarda düşüş görülmüyor. Bugün son 24 saatte 60 kişi virüsten yaşamını yitirirken yeni vaka sayısı da 6 269 oldu. Genel toplamda 278 912 vaka, 7 067 ölü ve 3 384 kişi de hastanelerde tedavi görüyor. Bunlardan 249 tanesi Yoğun Bakım Ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 60 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 60 ÖLÜ Admin
Bu içerik 277 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığ Kurumu’nun haftanın son basın toplantısında güncel sayılar ve yapılması ve alınması gereken yeni önlemler açıklandı. Koronavirüsün artmaya devam etmesinın endişe verici olduğu ama bunun önüne geçebilmek için insanların sorumluluklarını yerine getirmelerinin önemine değinildi.

İsveç’te ilk günden bu yana 278 912 vaka görülürken 7 067 kişi de yaşamını yitirdi. 3 384 kişi hastanelerde tedavi görürken bunlardan 249 tanesi Yoğun Bakım Ünitelerinde bulunuyor.

Basın toplantısında, hükümetin Paskalya’ya kadar 2,6 milyon İsveçlinin aşılanacağını ve ilk elde 600 bin olarak hesaplandığı belirtildi. Kurum yetkilileri yaklaşan Noel Tatili sırasında insanların kalabalık ev ziyaretleri düzenlememeleri ve kalabalık eğlencelerden uzak durmaları istendi. Başbakan aşının bedava olarak haşka sunulacağını açıkladı.

Dün Başbakan Stefan Löfven 7 aralıktan itibaren Noel Tatili sonuna kadar liselerin uzaktan eğitim vereceklerini açıklamıştı. Tatil sonrası duruma göre yeniden değerlendirilecek.

İsveç Halk Sağlığı Genel Müdürü Johan Carlson TT’ye verdiği demeçte, “ Kişi sayısı konusunda herhangi yeni bir konuşma yapmadık, ancak daha önce bunu norm olarak sekiz kişiyle sınırladık. Bunun için kesin bir tavan belirlemek istemiyoruz, aile ilişkileri ve koşullar çok farklı, ancak bir rehber olarak düşünülürse, muhtemelen oldukça iyidir” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç koronavirüsü İsveç Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlson Lise Noel Tatili TT aşı Paskalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI