İsveç’te ‘Ebola Virüsü’ne rastlandı

İsveç Karolinska Üniversitesi Huddinge Hastanesi’nde ateşli bir hastada Ebola virüsü keşfedildi. Bunun üzerine hastane yetkilileri alarm geçirildi.

İsveç’te ‘Ebola Virüsü’ne rastlandı
İsveç’te ‘Ebola Virüsü’ne rastlandı
Bu içerik 1432 kez okundu.

Genç bir erkek Pazar günü Solna acil sağlık servisine yüksek ateşten başvurdu. Genç, Afrika’da Ebola virüsünün ortaya çıktığı ülkelerde bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine Huddinge Hastanesi kaldırılan hastada ateş ve karın ağrısı bulunuyor.


Huddinge Hastanesi’ne özel ambulansla taşınan hasta özel  bir odaya yerleştirilerek her türlü sağlık önlemi alınmış durumda. Doktor ve hemşireler ve hastayla yakın teması olabilecek kişiler özel elbiseler kullanıyorlar.


Hastane yetkilileri hastanın ebola riski altında bulunduğunu ve bunun en az düzeyde olduğunu belirtiyorlar. Hasta, ebola virüsü taşıyan hiç kimseyle yakın temasta bulunmadığını ve sağlık alanında çalışmadığını vurguluyor. Hastada kesin olarak ebola virüsü bulunursa, temasta bulunduğu başka kişilere bulaştırma riski var.


Yetkililer, biz şimdilik fazla birşey bilmiyoruz. Uçakta bu hastalık belirtilerine sahip kişiler var mıydı, belli değil. Bu konuyu araştıracaklarını belirterek, “Biz şunu çok iyi biliyoruz. Hastamız yüksek ateşe sahip ve daha fazla belirti vermiyor. Ebola havadan bulaşmıyor ancak kan ve başka vücutsal sıvılarla temas olması lazım” ifadelerine yer veriyorlar.


Hastadan alınan örnekler ancak bu akşam bir netice verecek.


İsveç Postası

isveç karolinska üniversitesi huddinge hastanesi ebola virüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI