STOCKHOLM'DA AÇILAN YURTDIŞINDA SATILIK EMLAK FUARI BÜYÜK İLĞİ GÖRÜYOR.

Stockholm' un Kista fuar salonunda açılan fuara Türkiye, İspanya, KKTC, Portekiz, Tayland, Kanarya Adaları, Malta, Meksika, ABD, Slovenya, Yunanistan, Güney Afrika'dan gelen müteaahit ve emlakçılar standlarında satılık villa ve rezidansları İsveçlilere tanıtıyorlar.

STOCKHOLM'DA AÇILAN YURTDIŞINDA SATILIK EMLAK FUARI BÜYÜK İLĞİ GÖRÜYOR.
STOCKHOLM'DA AÇILAN YURTDIŞINDA SATILIK EMLAK FUARI BÜYÜK İLĞİ GÖRÜYOR.
Bu içerik 3146 kez okundu.

Özellikle İsveçli emekliler kış aylarını soğuk İskandinavya'da geçirmek istemedikleri için Türkiye gibi kışları ılıman olan ülkeleri seçiyorlar. İsveçliler daha çok 300 günü güneşli olan Türkiye birinci tercih sebebi.


Alanya'da kendi yaptığı villa ve rezidansları pazarlayan "Home İnvestment" firması sahibi Hakkı Güngör " İlk defa Stockholm'deki fuara katılıyorum.Alanya ve çevresi'deki emlakları satıyoruz. Gelir düzeyi çok yüksek olan müşterilerden çok memnunuz. Ayrıca Gazipaşa Havaalanın açılması satışlarımızı daha da arttırdı.İsveç'ten gelen turistler ve ev sahipleri 30 dakika içinde evlerine ve Alanya'daki otellerine gelebiliyorler. Bu fuara 16 Türk müteaahit ve emlakçı katılıyor. Hepsi satışlardan çok memnun .Türkiye'de yapılan inşaat kalitesi, Avrupa ülkelerinin ayarındadır. 12 ülke katılmasına rağmen tek rakibimiz İspanya'dır. Orada da fiyatların yüksek olması bizi satışlarda birinci durumuna getirdi" ifadelerini kullanıyor.

 

Ayrıca bir kaç yıldır Stockholm, Göteborg ve Malmö’deki fuarlara katılan KKTC'li Carrington Grup'un sahibi Şükrü Karakaya "Biz KKTC'li firma olarak bu fuara katılıyoruz. Girne'de yaptığımız villa ve rezidansları isveçlilere satıyoruz. Epeyce İsveçli müşterimiz oldu. Devamlı katılmayı düşüyorum" dedi.

 

Fuarın en önemli yanı Stockholm ve Alanya'da ofisi olan Avukat Sadık Kutlu Türkiye'de ev alacak vatandaşlarımıza ve İsveçlilere şu tavsiyelerde bulunuyor.

 

"2011 yılından beri yurtdışında ev alımı fuarlarında Türk taşınmaz hukuku hakkında seminerler veriyorum. Bu seminerlerde Türkiye'de taşınmaz mal prosedürünü ve yine bu hususta nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatıyorum. Benden bilgi isteyenlere kendi standımda İsveççe ve Türkçe olarak ücretsiz bilgi veriyorum”, diyen Kutlu, “ev alımı insanın hayatında yaptığı en önemli yatırımdan bir tanesi olduğundan, gelen kişilere eğer hukuki bilgiye haiz değilse bir avukata danışmalarını önemle anlatıtıyorum" dedi.


İsveç Postası


Alanya "Home İnvestment" firması sahibi Hakkı Güngör

KKTC'li Carrington Grup'un sahibi Şükrü Karakaya

Stockholm ve Alanya'da ofisi olan Avukat Sadık Kutlu

 

 

kista fuar emlak türkiye kista emlak fuarı sadık kutlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI