Şeker hastalarına müjde!

Rauch, “Ağızdan alınan insülinin üretimine yeniden başladığını ve kola takılan mikroçipin önümüzdeki ay piyasaya çıkarılacağı müjdelerini verdi.

Şeker hastalarına müjde!
Şeker hastalarına müjde!
Bu içerik 1370 kez okundu.

DHA’nın haberine göre Türkler için düzenlenen özel diyabet bilgilendirme toplantısında konuşan Almanya’nın Münih kentindeki Schwabing Kliniği’nin Diyabet Diyet Merkezi Müdürü Hedwig Rauch,“Ağızdan alınan insülinin üretimine yeniden başladığını ve kola takılan mikroçiple, iğnesiz kan şekeri ölçümünü sağlayan cihazının önümüzdeki ay piyasaya çıkarılacağı müjdelerini verdi.

 

Hedwig Rauch, “Aldığımız duyumlara göre bir Amerikan şirketi ağız ensülinleri üretimini yeniden başlatmış. Özellikle iğneden korkanlar için çok rahat olan bu metodun yıl sonuna kadar Almanya’da da yayılacağını düşünüyoruz” dedi.

 

Günde üç- dört kez kan şekerini ölçmek zorunda kalan şeker hastalarının bu dertten de kurtulacağını söyleyen Hedwig Rauch, “Kola takılan ve 14 günde bir değiştirilen mikroçip ve bunu tarayıp kan şekerini ölçen yeni alet sayesinde şeker hastaları büyük bir yükten kurtulacak. Abbott İlaç Firması’nın önümüzdeki ay piyasaya süreceği bu sistemin her biriminin yaklaşık 60 Euro olması nedeniyle hastalık kasaları olaya pek sıcak bakmıyor, ama sistem İnternet üzerinden özel olarak sipariş verilebilecek“ dedi.

 

Özellikle birinci nesil yurttaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği toplantıda Rauch, “İnsülin iğnesi” konusunda ayrıntılı bilgi verdi. Diyabet uzmanı Rauch, birçok şeker hastasının kan şekeri değerleri yüksek olduğu halde, iğneden korktukları için hapla idare etmeye çalıştığına dikkati çekti. Rauch, “Unutmayalım ki, haplar bazı yan etkileri olan kimyasal bileşimlerdir. Oysaki günümüzde insülin insan dokusundan elde edilen çok doğal bir bileşimdir. Hapa göre zararsız ve çok daha etkili bir tedavi metodudur” diye konuştu.


İsveç Postası

diyarbet şeker hastalığı insülin hedwig rauch abd schwabing kliniği türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI