ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 26 Haziran 2014, Perşembe 12:18 tarihinde eklendi. 1091 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAVAALANLARINDA AKILLI GÖZLÜKLER KULLANILACAK

Havacılık sektöründe kullanılacak olan Google Akıllı gözlükleri dünyada ilk defa Kopenhag Havaalanı yolcu hizmetleri ekibi tarafından test edildi. Çalışanların değerlendirmesinde olumlu sonuçlar aldı.
HAVAALANLARINDA AKILLI GÖZLÜKLER KULLANILACAK Kopenhag Havalimanı müşteri hizmetleri müdürü Marie-Louse Lotz, test sonuçları doğrultusunda yapmış olduğu değerlendirmelerde  "Yolcularımız ile çalışanlarımızın geribildirimi olumlu olmuştur. Cihazın taşınabilir olması ve  kullanırken bilgisayar ekranına odaklanmaya gerek duyulmamasından dolayı  müşterilerimize daha iyi hizmet verme imkanı sağlayacağız. Tablet ve masaüstü bilgisayara göre Google akıllı gözlükler daha kullanışlı, kullanımı daha kolay, işlemlerde kullanacağımız kağıt miktarını da azaltacak." olduğunu ifade etti.

 

Havayolu endüstrisine bilgi ve iletişim çözümleri üreten kuruluş olan SITA'nın yetkilileri, Google Akıllı Gözlük teknolojisinin, havacılık sektörüne uyarlanması ve pilot bölge olarak seçilen Kopenhag havaalanı sonuçlarına göre giderilmesi gereken sorunların hala mevcut olduğunu,  havaalanlarında kullanılmaya başlandığında yolcu hizmetlerinde çığır açacağını belirttiler.

 

Google  Akıllı Gözlük sayesinde havaalanı çalışanları, gözlük camından bagaj, uçuş bilgilerini görebilecek, Google servislerine doğrudan bağlantı kurabilecek, Google çeviri sayesinde dil bilmeyen yolcular ile iletişim kolaylaşacak. Çalışanlar kendi aralarında dosya, resim vb. bilgi etkileşimi sağlayacak.

 

Onur Talayhan

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com