ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 28 Ocak 2018, Pazar 14:18 tarihinde eklendi. 530 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İKEA KURUCUSU İNGVAR KAMPRAD ÖLDÜ

İsveç’in tanınmış şirketi İkea kurucusu ve İsveç’in zenginlerinden İngvar Kamprad kısa süreli bir hastalık sonrası 91 yaşında yaşama veda etti.
İKEA KURUCUSU İNGVAR KAMPRAD ÖLDÜ İSVEÇ POSTASI


Ikea Basın Bürosundan yapılan açıklamada Ikea’nın kurucusu İngvar Kamprad 91 yaşında öldü, denildi. Açıklamada Ingvar Kamprad’ın ölümünden duyulan üzüntü dile getirildi.

İngvar Kamprad’ın ilginç bir yaşam öyküsü var. Ikea şirketini 30 Mart 1926 yılında daha henüz 17 yaşındayken Älmhult kuruyor. Şirketin adı, Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd adının kısaltılmasından meydana geliyor. Kamprad 1988’den sonra her ne kadar şirketde önemli rol oynamasa da gene de danışmanlık yapmaktan vazgeçmedi.

Ikea, bugün dünyanın dört bir yanına yayılmış çok geniş bir çalışma alanına sahip bulunuyor. Ikea bünyesinde binlerce işçi çalıştırıyor.

İngvar Kamprad İsveç’in en önde gelen zenginleri arasında bulunuyordu. Mirasından hastanelere önemli miktarda yardım yapmasıyla da tanınıyor.

İngvar Kamprad’ın gençliğinde Nazi lideri Adplf Hitler’e sempati duyduğu biliniyor. Bu düşüncesini o dönemin gençlik yanlışlığı olarak değerlendiren Kamprad, yaşarken bu yanlışından dolayı özür diledi.

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com