ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 18 Şubat 2018, Pazar 12:12 tarihinde eklendi. 508 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İRAN’DA YOLCU UÇAĞI DÜŞTÜ

İran'da bir yolcu uçağının radardan kaybolduğu açıklandı. İranlı yetkililer tarafından yapılan son dakika açıklamasında uçağın İsfahan bölgesinde düştüğü doğrulandı.
İRAN’DA YOLCU UÇAĞI DÜŞTÜ     İSVEÇ POSTASI 


Press TV ve diğer haber ajanlarında yer alan haberlere göre ülkenin güneybatısından kalkan uçak Tahran’dan Yasuj’a gidiyordu.

İranlı yetkililer uçağın İsfahan’da düştüğünü açıklarken, Aseman Airlines’a ait uçakta yaklaşık 50-60 yolcu olduğu kaydedildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, radardan kaybolduktan sonra düştüğü açıklanan uçakta 66 kişinin olduğu belirtildi. Aseman Havayolları’nın sözcüsü, “Maalesef uçakta bulunan herkes hayatını kaybetti” ifadesini kullandı.

İran yerel basınında yer alan haberlere göre görgü tanıkları uçağın İsfahan’daki tarlalara acil iniş yaptığını iddia ederken, bazı kaynaklar kazadan sağ kurtulanların olabileceğini ifade ediyor. Fakat yapılan resmi açıklamada, kazadan sağ kurtulan olmadığı açıklandı.


Öte yandan olayla ilgili bir soruşturma başlatıldığı da açıklanırken Tasnim Haber Ajansı’na konuşan yetkililer, “Olay yerine ilk yardım helikopteri gönderdik fakat ambulans göndermek, dağlık bir alan olduğu için oldukça güç” dedi.


 

PİLOT DAHA ÖNCE BİR FACİAYI ENGELLEMİŞ

Haber ajansı ISNA’ya konuşan Acil Afet ve Yardım Birimi Sözcüsü Motjaba Khaledi, “Uçak Semirom yakınlardaki dağlık alana düştü” dedi. İsfahan bölgesinin acil durum ve tıbbı destek departmanının direktörü Ghafur Rastin, “Uçağın düştüğü alan dağlık fakat olayla ilgili henüz bir şey bilmiyoruz” dedi.

Fransız-İtalyan uçak üreticisi ATR firmasının yaptığı ATR 72, 78 yolcu taşıyabiliyor ve 2 pilot tarafından kontrol ediliyor. İran medyasında yer alan haberlerde, uçağın pilotunun 2013’te ATR tipi bir başka uçağı Yasuj Havalimanı’na motorun çalışmaması dolayısıyla acil iniş yaptırdığı belirtildi.

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com