ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 30 Nisan 2018, Pazartesi 11:38 tarihinde eklendi. 446 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

IŞİD YİNE CANLI BOMBA İLE VURDU

ISİD Afganistan’ın başkenti Kabul’de çifte bombalı saldırı gerçekleştirdi. Saldırlarda 25 kişi öldü 45 kişi de yaralandı. Ölenler arasında gazetecilerde var.
IŞİD YİNE CANLI BOMBA İLE VURDU İSVEÇ POSTASI


Afganistan’ın başkenti Kabul sabah saatlerinde patlamalarla uyandı. Bombalı saldırıları IŞİD adıyla bilinen Irak Şam İslam Cumhuriyeti üstlendi. İlk saldırı bir motosikletli bir kişi tarafından gerçekleştirildi. NSD Güvenlik Kurumu önünde meydana gelen olayda kaos yaşananırken olay yerinie gelen gazeteciler ve halk grupları ikinci bir patlamaya maruz kaldılar. Her iki patlamada 25 kişi öldü ve 45 kişi de yaralandı.

Basına yansıyan haberlere göre ölenler arasında AFT haber ajansının fotoğraf elemanı da bulunuyor. Olayın ardından saldırıları IŞİD üstlendi.  Motosikletli canlı bomba Afgan Güvenlik Kurumu önünde kendini patlattı. Olay yerine gelen gazeteciler ve halk olayın şokunu atlatmadan aynı yerde ikinci canlı bomba olayı meydana geldi.

AFP Ajansı foto muhabiri Shah Marai olay yerinde yaşamını yitirdi. Marai 20 yıldır AFP adına fotoğrafçı olarak çalışıyordu. Basına göre Shah Marai 2016 yılında Afganistan’ın geleceğine ilişkin bir yorumunda, “Bütün yaşamım boyunca hayatı tanıdım. Burada yaşam küçük umutlara bağlı ve ben bir gelecek göremiyorum” ifadelerini kullanmış...

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com