ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 06 Mart 2018, Salı 11:21 tarihinde eklendi. 555 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ BAŞBAKANI LÖFVEN, TRUMP İLE GÖRÜŞÜYOR

İsveç Başbakanı Stefan Löfven ve beraberindeki heyet bugün ‘Beyaz Saray’da ABD Başkanı Donald Trump ile görüşüyor.
İSVEÇ BAŞBAKANI LÖFVEN, TRUMP İLE GÖRÜŞÜYOR İSVEÇ POSTASI


İsveç Başbakanı Stefan Löfven’in Donald Trump’la görüşmesinin ana konusunu ticaret oluşturuyor. Löfven bu görüşmede hem çelik konusunda gümrük işini hem de Saab-Boeing üretimi T-X uçakları konusu ele alması bekleniyor.

İsveç uçak sananyi devi SAAB ile Boeing firmasının ortaklaşa Amerikan ihtiyaçlarına göre dizayn ettikleri ve adını T-X koydukları skolflygplan adlı savaş uçağından 350 adet alacağı belirtiliyor. Bu ticaret Saab için milyarları ifade ediyor.

İsveç ile Amerika arasındaki çelik satışı konusundaki gümrük anlaşması çok önem ifade ediyor. İsveç yıllık olarak Amerika’ya 4 milyarlık bir satışı yapıyor. Bu görüşmede ayrıca çeşitli ticari işlerde ele alınacak. Löfven’in bu görüşmesine Wallenberg grubu, Volvo, Astra Zenenaca gibi dev şirketlerin başkanıları ya da önemli kişileri de katılıyor. Görüşmenin en az iki saat sürmesi bekleniyor.Bu görüşmede dünyadaki gelişmelerin de ele alınacağı ve Kuzey Kore konusunun ilk konulardan olduğu sızan haberler arasında yer alıyor.

Kimi kaynaklar Löfven ile Trump’ın görüşmesinin İsveç dışilişkiler açısından önem arz ettiği ve ABD’nin diplomasi de İsveç’e şans tanımasının öneminin çok büyük olduğu belirtiliyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com