23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 09 Eylül 2017, Cumartesi 21:54 tarihinde eklendi. 2410 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ DE TÜRKİYE’YE AB KAPILARINI KAPATTI

Almanya, Fransa, Danimarka’dan sonra İsveç de AB kapılarını Türkiye’ye kapattı. İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne kapıyı kapattığını söyledi.
İSVEÇ DE TÜRKİYE’YE AB KAPILARINI KAPATTI    İSVEÇ POSTASI


Türkiye'nin "Avrupa Birliği ile yakınlaşmaya giden kapıyı kapattığını" belirten İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, "Türkiye’nin doğru yönde hareket etme fırsatını kaybettiğini" belirtti.

Estonya’nın başkenti Tallin’de AB dışişleri ve savunma bakanlarının gayri resmi zirvesinde açıklamalarda bulunan Wallström, “Türkiye’nin şu anda yaptıklarının sonuçlarının olması gerektiğini düşünenlerin sayısı giderek artıyor” dedi.

Daha önce de Almanya Şansölyesi Angela Merkel, "Avrupa Birliği’nde Türkiye için yer olmadığını" dile getirmişti. Türkiye'nin hukuk ilkelerinden uzaklaştığını belirten Merkel, bu nedenle ekim ayında yapılacak Avrupa Konseyi toplantısında, Türkiye ile yürütülen Avrupa Birliği (AB) üyelik müzakerelerinin dondurulması ya da tümüyle kesilmesi konusunu da görüşebileceklerini söylemişti.

Fransız hükümet sözcüsü Сhristophe Castaner, Türkiye'deki mevcut siyasi durumun, bu ülkenin AB'ye üyelik müzakerelerine devam etmesini daha imkansız hale getirdiğini savunmuştu.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com