23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 03 Ağustos 2016, Çarşamba 22:48 tarihinde eklendi. 1724 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ, FETÖ’CÜLERİ GERİ YOLLAMAYACAK

İsveç Göçmen Dairesi 15 Temmuz başarısız darbe girişiminden sonra ülkeye sığınan FETÖ’cü mültecilere oturma izni vermese bile geri göndermeyecek.
İSVEÇ, FETÖ’CÜLERİ GERİ YOLLAMAYACAK İSVEÇ POSTASI


İsveç’e sığınan FETÖ’cüleri risk grubu olarak tanımlayan Göçmen Dairesi Fethullah Gülen’i ise, muhalefet grubu olarak gördüklerini belirttiler. Göçmen Dairesi,”Fethullah Gülen grubuna dahil ve darbeyle bağlantılı olarak inandırıcı bilgilere sahip olanlar”a oturma izni verilmese bile Türkiye’ye geri gönderilmeyecekler. Daire, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başarısız darbenin arkasındaki kişinin Fethullah Gülen olduğuna işaret ettiğine dikkat çekiyor.

Göçmen Dairesi’nin kendi internet sayfasında yayınlanan habere göre,  kişiler siyasi çalışmalarını muhalefet grubuna ait olduklarını yönünde ispat ederlerse, risk grubuna girdikleri için ülkede kalma şansına sahip olacaklar. Göçmen Dairesi bu kararını 18 Temmuz günü aldı. Bu kararın uzun süreli olduğu da açıklandı.

Şuandaki duruma ilişkin olarak daire, risk grubunda olan ve ülkede kalmak isteyenler için sığınma yasalarını işletmeyecek hem Türkiye’deki gelişmeleri izleyecek hem de daha fazla konuya yönelik bilgi toplayacak.

Türkiye üzerinde yapılan transit yolcu seferlerinin devam edilmesinde herhangi bir güvenlik sorunu olmadığını belirtiyorlar.
 

Yazdır Paylaş
Kaan - 2016-08-09 01:11:08
Bence akıllıca bir karar. İktidardakilerin Fetöcülerden ne farkı var ki ?. Al birini, vur ötekine ! Hepsi, laik Cumhuriyet ve Kemalizm düşmanı.. Hani bir reklam filmi vardı eskilerde: « Yok aslında birbirimizden farkımız, ama biz Osmanlı Bankası’yız! »
Diğer Haberler
isvecpostasi.com