ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 27 Haziran 2018, Çarşamba 20:28 tarihinde eklendi. 439 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ MİLLİ TAKIMI ÇEYREK FİNALE KALDI

Rusya’da devam eden 2018 Dünya Futbol Şampiyonası’nda F grubunda yer alan İsveç, bugün Meksika’yı 3 – 0 yenerek grup lideri olarak ilk 16'ya kaldı..
İSVEÇ MİLLİ TAKIMI ÇEYREK FİNALE KALDI İSVEÇ POSTASI


Dünya Şampiyonası’nda en kritik maçlar F Grubundaydı. Meksika, Almanya ve İsveç  için çok kritik bir durum vardı. Meksika 6 puanla ve grubun lideri olarak İsveç maçına çıkıyordu. Almanya’yı ve Güney Kore’yi yenmişti. Almanya ise İsveç’i son dakika golüyle yenerek 3 puana sahipti. İsveç, aynı şekilde Güney Kore’yi yenmişti. Güney Kore’nin puanı yoktu.

Maç sonuçları Meksika, İsveç’i yenerse ki, tahminler o yöndeydi. Güney Kore’de Almanya’ya karşı galip gelirse ki, yorumcular hiç şans tanımıyorlardı. Almanya, İsveç ve Güney Kore 3’er puana sahip olacaklardı. Sonuç aralarında yaptıkları maçlara bakılarak değerlendirilecekti.

F Grubunda hem İsveç hem de Güney Kore tüm tahminleri altüst ettiği gibi Güney Kore şampiyona tarihinde ilk kez Almanya’ya ilk 16'ya kalamadı.

İsveç ve Meksika maça temkinli başladılar. İlk yarı 0 – 0 kapandı. İsveç ikinci yarıya hem temkinli hem de atak başladı. Ortaya koyduğu oyunuyla Meksika’nın boşluklarından yararlanmaya çalıştı. Bunda da başarılı oldu.

Bu başarısını 3 golle süsleyerek grup lideri olarak çeyrek finale yükseldi. Meksika ise, çeyrek finale kalmasına karşın aldığı yenilgiyle işin öyle pek de kolay olmadığını anlamış oldu.

İsveç Postası olarak İsveç Ulusal Futbol Takımı’nı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com