23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 09 Eylül 2017, Cumartesi 18:32 tarihinde eklendi. 451 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ PARLEMENTOSU ÖNÜNDE ARAKAN MÜSLÜMANLARINA DESTEK GÖSTERİSİ

Myammar'da (Burma) Müslümanlarını hedef alan şiddet olayları İsveç parlementosu önünde protesto edildi.
İSVEÇ PARLEMENTOSU ÖNÜNDE ARAKAN MÜSLÜMANLARINA DESTEK GÖSTERİSİ METİN ALTINIŞIK / İSVEÇ POSTASI


İsveç Rohingya Derneği Öncülünde Avrupalı Demokratlar Birliği (UETD), İsveç Milli Görüş, Manas Kültür Ocağı, katılımıyla gerçekleştrilen eyleme destek verdiler.Yapılan konuşmalarda İsveç Hükümeti'nden Arakan'daki Müslümanlara yönelik zülmun durdurulmasını istediler.
 

Stockholm'daki yapılan gösteriye gelen göstericiler "Burma'daki katliamı durdurun!, Rohingya'da ölümler dursun, Adalet istiyoruz" sloganları atan protestocular öte yandan "Burma'da Rohingyaların infaz şeklinde katliama son, Arakan'da güvenli bölge istiyoruz. Burma'ya barış gücü istiyoruz." yazılı dövizler taşıdılar.

 

Avrupalı Demokratlar Birliği Başkanı Özer Eken, İsvecpostasi mikrofonuna şunları söyledi."Şu anda Arakan'da yapılan katliamı protesto etmek için bir araya geldik. Arakan'da yapılan katlıama ister Hırıstiyan ister Budist olsun herkes seyirci kaldı. Bizler Türk Burmalı, Pakistan’lı kardeşlerimizle bu katliamı İsveçlilere duyurmak için bu protesto gösterisini İsveç parlementosu önüde hazırladık. Sayın Cumhurbaşkanız Recep Tayyip Erdoğan bu katliamı durdurmak için büyük uğraş verdi. Hatta son demeçlerinde Bangladeş'te bir çadır kent kurmak için hazır olduğunu söyledi. Bizlerde Cumhurbaşkanımızın arkasındayız" ifadelerini kullandı.

 

İsveç Rohingya Derneği Başkanı Abul Kalam" Nobel ödüllü Su Çi 'nin bilerek veya bilmeyerek bu katliama karşı ilgisiz kaldığını "Fakat TC Cumhurbaşakanı Recep Tayyip Erdoğan devamlı olarak Arakanlı Müslümanlara sahip çıktı" dedi.Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com