ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 28 Ocak 2018, Pazar 12:46 tarihinde eklendi. 790 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ – TÜRK DÜŞÜNCE VE KÜLTÜR DERNEĞİ ÖMER BİLGİNALP İLE DEVAM DEDİ

Çalışmalarını Stockholm merkezli sürdüren İsveç – Türk Düşünce ve Kültür Derneği olağan kongresini yaptı. Kongre sakin bir ortamda ve verimli bir biçimde tamamlandı.
İSVEÇ – TÜRK DÜŞÜNCE VE KÜLTÜR DERNEĞİ ÖMER BİLGİNALP İLE DEVAM DEDİ İSVEÇ POSTASI 


İsveç – Türk Düşünce ve Kültür Derneği kongresini başkan Ömer Bilginalp açtı. Kongre üyelerine teşekkür eden Bilginalp, “Kongremizi yapmamamız için hiçbir engel yok. Bugün burada gerekli çoğunluğa sahibiz. Bu bağlamda kongre sürecini başlatıyorum” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatan uğrunda gerek kurtuluşta gerek kuruluşta ve daha sonra da korunmasında canlarını veren şehitlerimize rahmet ve gazilerimze uzun ömürler dilenerek saygı duruşu ve arkasından topluca ulusal marşımız okundu.

Kongrede Divan Başkanlığına Mustafa Sönmez ve Sekreterliği Nuray Ceylan seçildi. Divan seçiminden sonra çalışmalara geçildi. Başkan Ömer Bilginalp derneğin birlik, beraberlik anlayışı içerisinde gerek düşünce gerekse kültür alanında üyelerine ve topluma yararlı olmaya çalıştığını dile getirdi. Derneğin çalışma raporunu özetledi. Ekonomik rapor sayman Nedim Önener tarafından üyelere sunuldu.


                                                                                               Saygı duruşu

Çalışma ve ekonomik raporlar üzerinde üyeler görüşlerini açıkladılar. Derneğin daha iyi bir duruma getirilmesi konusunda görüşlerini ifade ettiler. Konuşmalardan sonra aklamaya sunulan yönetim, oybirliği ile aklandı.Kongrede başkanlığı aday olan çıkmadı. Üyelerin isteğiyle Ömer Bilginalp yeniden başkan seçildi. Yönetim ve diğer kurullar aşağıdaki gibi belirlendi:

Yönetim Kurulu: Nedim Önener, Seide Shamilova, Nuray Ceylan, Sebahat Sarı. Yedek üyeler: Osman Suvar, Coşkun Yeşilekin

Denetleme Kurulu: Şehri Kavur, Mustafa Sönmez. Seçim Kurulu: Neşe Fägnell, Sevil Torpare


                                                                           Neşe Fägnell

Seçimlerden sonra yapılan konuşmalarda gençlerin dernek çalışmalarına yeterlice katılmadıkları ve üye olmadıkları sorunu üzerinde tartışıldı. Bu konuda çalışmalar yapılması ve gençlerle iyi iletişim kurma yollarının ve onlara  çeşitli olanaklar sunulması düşüncesi ağırlık kazandı.


                                                                             Coşkun Yeşilekin

İsveç – Türk Düşünce ve Kültür Derneği ulusal ve kültürel günlerin kutlamasını yerine getirirken aynı zamanda İsveç toplumuna uyum çalışmaları da yürütüyor. Toplumda var olan sorunları hem üye bazında hem de yaptığı kamuya açık toplantılarda tartışıyor.


                                                   Kongreye katılan üyelerden bazıları yeni yönetim ile birlikte

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com