ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 03 Temmuz 2018, Salı 20:00 tarihinde eklendi. 503 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ ULUSAL FUTBOL TAKIMI ÇEYREK FİNALDE

Rusya’da oynanan 2018 Dünya Futbol Şampiyonası’nda İsveç, bugün oynadığı maçta İsviçre’yi 1 – 0 yenerek 24 yıl aradan sonra çeyrek finale yükseldi.
İSVEÇ ULUSAL FUTBOL TAKIMI ÇEYREK FİNALDE İSVEÇ POSTASI 


Bugün İsveç ile İsviçre arasında oynanacak maçta kimin tur atlayacağı tam bir bilmece gibiydi. Her iki takımın genel durumları masaya yatırıldığı zaman denk bir durum ortaya çıkıyordu. Maçın penaltılara gitmesi ağırlıklı bir anlayış olarak gündemi meşgul ediyordu.

İsveç Postası internet gazetesi olarak ekran başına oturduğumuz zaman bu değerlendirmelere katıldığımızı ama İsveç’in maçı kazanması arzumuzdu.

Maç TSİ 17:00 de başladı. İlk izlenimlerimiz maçın vasat bir biçimde ama her iki takımında aşırı kontrollü bir yol izleyeceklerini gösteriyordu. Bu gözlemlerimizde yanılmadığımızı maç süresince çok iyi gördük.

Maçta birinci yarı temkinli bir oyun içerisinde her iki takım içinde fazla tehlikeler yaratmadan karşılıklı basit ataklarla geçti. İsviçre birinci yarıda arka arkaya köşe atışları kazanmasına karşın etkili vuruşlar yapamadı.

İkiinci yarıda da birinci yarıya göre değişen fazla bir şey yoktu. İsveç 66’ncı dakikada yakaladığı bir fırsatı Emil Forsberg ile yakaladığı bir fırsatp iyi değerlendirerek 1 – 0 öne geçti. İsviçre’nin son 15 dkikada verdiği mücadele sonucu değiştiremedi. Böylece İsveç, 24 yıl aradan sonra ilk kez çeyrek finale yükseldi.

İsveç, çeyrek final maçını İngiltere – Kolmbiya maçı galibiyle Cumartesi günü TSİ 17:00 de oynayacaktır.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com