ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 12 Haziran 2018, Salı 11:51 tarihinde eklendi. 533 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ VE FRANSA’DAN TRUMP – KİM ANLAŞMASINA KUŞKULU YAKLAŞIM

İsveç’i ziyaret eden Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian, Fransa ve İsveç’in Donal Trump ve Kim Jong-un görüşmesinin olumlu sonuçlanmasından kuşku duydukları açıklamasında bulundu.
İSVEÇ VE FRANSA’DAN TRUMP – KİM ANLAŞMASINA KUŞKULU YAKLAŞIM İSVEÇ POSTASI 


Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian ve İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, ABD Başkanı Donald Trump ile Kore Demoratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un'un, Kore Yarımadası'nın silahsızlanması için Singapur'da yapacağı görüşmenin olumlu sonuçlanmasından kuşku duyduklarını belirttiler.
 

Le Drian, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İsveç'in başkenti Stockholm'de, İsveçli mevkidaşı Wallström ile görüştü. Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Le Drian, Trump ile Kim arasında yapılacak görüşmeye değindi.
 

Le Drian, "Fransa olarak ABD Başkanı Donald Trump ile Kore Demoratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un'un, Kore Yarımadası'nın nükleer silahsızlanması için yapacağı görüşmenin olumlu sonuçlanacağına dair kuşkularımız bulunuyor. Eğer anlaşma gerçekleşirse, ilk alkışlayan ben olacağım.'' ifadelerini kullandı.

Kore Yarımadası'nın nükleer silahsızlanması için şimdilik her şeyin olumlu gittiğini belirten Drian, "Umarım sonunda başarıya ulaşılır." dedi. İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström de, Trump, Kim Jong-un buluşmasını olumlu karşıladıklarını vurgulayarak, ''Her ne kadar buluşma umutlarımızı artırsa da buluşmanın başarısız sonuçlanmasına da hazırlıklı olmalıyız.'' dedi.


 

Donald Trump ile Kim Jong-un arasında Singapur’da 40 dakika süren görüşmeler sonrasında anlaşma sağlanarak ortak sözleşmeye imzalar atıldı.

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com