ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 02 Mayıs 2018, Çarşamba 19:07 tarihinde eklendi. 539 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’İN İKİ ADET GÖZETLEME (KEŞİF) UÇAĞI DOĞU AKDENİZ’DE

İsveç’ten iki adet gözetleme (keşif) uçağı S 102 B bilinen adıyla “Kuzgun” Doğu Akdeniz’de Suriye kıyılarında İsveç silahlı kuvvetler adına gözetleme uçuşları yapıyor.
İSVEÇ’İN İKİ ADET GÖZETLEME (KEŞİF) UÇAĞI DOĞU AKDENİZ’DE İSVEÇ POSTASI


İsveç Silahlı Kuvvetleri adına Doğu Akdeniz’e gönderilen 2 adet “Kuzgun” uçağı gözetleme uçuşlarına başladı. Kıbrıs Larnaka üssüne konuşlanan uçaklar 1 Mayıs’ta ilk uçuşlarını gerçekleitirdiler. Bu Uçaklar silahlı kuvvetler adına ama Savunma Bakanlığına bağlı “Haber Alma ve İzleme” kurumu adına görev yapıyorlar.

Uçaklar, Suriye, Lübnan, İsrail ve Mısır üzerinden uçarak hem Salı hem de bugün keşifler yaparak üsse döndüler. Bu uçaklar gerçekte Baltık Denizi çevresinde görev yapıyorlar. Bazı haberlere göre bu uçaklar Suriye’de Rus sinyallerini yakalamaya çalışıyorlar.

Bu alanda çalışan bazı uzmanlar bunun şaşırtıcı olmadığını ve olağan görülmesi gerektiğini bloglarında yazıyorlar. Bu uçakların Libya Savaşı’na da katıldıkları biliniyor. Bu uçaklar, elekromanyetik dalgaları, radar sinyalleri, güdümlü roket ve silah sistemlerini gözetliyor.İsveç Silahlı Kuvvetler basın sözcüsü Philip Simon, “Uçaklarımız ve helikopterlerimiz gün boyunca gerek İsveç sınırları gerekse uluslararası alanlarda uçuyorlar. Bu uçuşlarımızla neyi ya da neleri amaçlıyoruz, bu konuda yorum yapamam çünkü gizlilik ilkelerine aykırıdır” yorumunu yapıyor.

Fotoğraflar: İsveç Silahlı Kuvvetlerine aittir

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com