ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 01 Temmuz 2018, Pazar 15:05 tarihinde eklendi. 680 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇLİ FUTBOLCU JİMMY DURMAZ’A BÜYÜK DESTEK

İsveçli futbolcu Jimmy Durmaz, İsveç ile Almanya arasında oynan 2018 Dünya Kupası maçında son dakikada yaptığı faulle ve Almanların frikikten attığı golle sahadan 1 – 0 yenik ayrıldı. Maç sonrası İsveçli futbolcuya ırkçılar tarafından sosyal medyada nefret, kin ve ölüm tehditleri yağdı.
İSVEÇLİ FUTBOLCU JİMMY DURMAZ’A BÜYÜK DESTEK İSVEÇ POSTASI 


İsveçli futbolcu Jimmy Durmaz Türkiye kökenli göçmen bir ailenin İsveç’te yaşayan çocuğu. İsveç liginde ve şu anda oynadığı Fransa’da başarılı maçlar çıkarmaktadır. Bu nedenle İsveç Ulusal Takımına davet edilen futbolcu Almanya ile oynan maçta son dakikada rakibini faulle durdurdu. Faul atışını  Almanlar gole çevirdi. İşte ne olduysa, bundan sonra oldu.

Bu duruma aşırı tepki gösteren İsveçli ırkçılar sosyal medya üzerinden futbolcuya ağır hakaretler, ölüm tehditleri yağdırmaya başladılar.

Bu duruma sessiz kalmayan İsveç halkı, ırkçıların hakaretlerine karşın Jimmy Durmaz’a destek için Kungsträgården’de toplandılar. Jimmy Durmaz’a sevgilerini ve güvenlerini ortaya koydular.

Destek mitingine Stockholm’da yaşayan Türkler de büyük destek verdiler. Stockholm Türkiye Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt da katıldı. Yunt, “Jimmy Durmaz’ı tanıyorum. Kendisiyle daha önce görüştüm. Bu bir haksızlık. Onun için buradayım” ifadelerini dile getiriyor.


İsveçli ırkçılar aynı tehditlerini geçmişte Henrik Larsson, Zlatan İbrahimoviç, Erkan Zengin gibi futbolculara da yapmışlardı.

Jimmy Durmaz telefonun sürekli çaldığını ama kendisini Dünya Şampiyonası’na kilitlediğini ve takım içerisindeki sevgiden, arkadaşlıktan çok memnun olduğunu ve de sadece futbol konuşulması gerektiğini, takımın çok iyi durumda olduğunu dile getirerek yorumlar yapıyor.


İsveç Postası olarak Jimmy Durmaz’ı destekliyoruz.
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com