ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 02 Mayıs 2018, Çarşamba 00:37 tarihinde eklendi. 567 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE 1 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

İsveç İşçi Sendikaları Konfederasyonu (LO) ile Sosyal Demokrat İşçi Partisi’nin (SAP) İsveç çapında düzenledikleri 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı coşkuyla kutlandı. İsveç genelinde katılım oldukça yüksekti.
İSVEÇ’TE 1 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI İSVEÇ POSTASI


1 Mayıs Dünya İşçi ve Emekçi Bayramı, İsveç genelinde sakin bir biçimde kutlandı. Eylül ayında İsveç’te yapılacak genel seçimler gözönüne alındığında bu yılki kutlamalar seçim için bir ön hazırlık niteliği taşıdığı da varsayılabilir.

Sosyal Demokratlar 1 Mayıs kutlamalarına “Birlikte daha güçlüyüz ve güvendeyiz” sloganı kutlamalara damgasını vurdu. Sosyal Demokratlar slogan olarak dört önemli konu belirledikleri dikkat çekti:

1- Birlikte daha güçlüyüz

2- Sağlık ve yaşlıların bakımı

3- Eğitim

4- Emekli maaşların iyileştirilmesiİsveç genelinde konuşmacı olarak kutlamalara katılan Sosyal Demokrat politikacılar genelde bu konuları işlediler.Stockholm Belediye Başkanı Karin Wanngård Stockholm’da katıldığı kutlamada yaptığı konuşmasında Ilımlı Muhafazakar Partiye yüklendi. Ilımlı Parti’nin Karolinska Hastanesi’ndeki yolsuzluklara göz yummasını kıyasıya eleştirdi. Hastane yönetiminin değiştirilmesinin sorunları ortadan kaldırmayacağını ifade etti.Başbakan Stefan Löfven ise konuşmasında yukarıda ele aldığımız konular üzerinde durarak, seçimde tekrar iktidar olmaları durumunda bu sorunların çözümü için daha fazla kaynak ayıracaklarını dile getirdi.

CHP İsveç Birliği kutlamaya Sosyal Demokratlar’ın kortejinde katılarak destek verdi.

1 Mayıs Dünya İşçi ve Emekçi Bayramı kutlamalarına Sol Parti de her yıl olduğu gibi geleneksel sloganlarıyla kutladı. 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com