ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 15 Temmuz 2018, Pazar 16:00 tarihinde eklendi. 778 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE AŞIRI SICAKLIK UYARISI

İsveç Meteroloji Kurumu hava sıcaklığının 30 derecenin üzerine çıkarak bir süre devam edeceğini belirterek halkı ekstrem sıcak havaya karşı uyardı.
İSVEÇ’TE AŞIRI SICAKLIK UYARISI İSVEÇ POSTASI 


İsveç bu yıl hava sıcaklığı açısından sorunlar yaşayan bir ülke konumuna girdi. Mayıs ayında başlayan sıcaklık haziran ayının ilk haftasına kadar sürdü. Bu sıcak havadan dolayı çıkan orman yangınlarının söndürülmesinde zorluklar yaşandı. Orman yangınlarına alışık olmayan İsveçli kurumlar zamanında gerekli önlemleri almada geç kaldılar.

İsveç Meteroloji Kurumu sıcak havanın çok can sıkıcı olduğunu ifade ederek, yaşlıları, hastaları ve hamile kadınları belli saatlerde sokağa çıkma konusunda uyararak, “çok zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayı” denildi.

İsveç Meteroloji Kurumu sıcaklığı risk açısından “ölçek 2” olarak duyurdu. Bu konuda en yüksek risk sıcaklık “ölçeği 3” olarak belirlenmiş durumda. Haziran sonlarında Kanada’nın Quebec bölgesindeki sıcaklık dalgasından 70’e yakın kişi yaşamını yitirmişti.

Sıcak hava dalgasına pek alışık olmayan İsveç’te bu durumun nelere mal olacağı tam olarak bilinmiyor. Yüzme eğitimine önem veren İsveç’te de yılda 10 ile 20 arasında çocuk ve yetişkin insan boğulma yoluyla yaşamını yitiriyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com