ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 01 Şubat 2018, Perşembe 13:22 tarihinde eklendi. 446 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE BÜYÜK ŞEHİRLERİN GÜVENLİĞİ TARTIŞILIYOR

İsveç’in genellikle büyük kentlerinde oluşan güvensizlik ortamı insanları büyük ölçüde etkiliyor. İnsanlar sokağa çıkarken ya da gece yarısı evlerine dönerken kuşku duyuyorlar. Bu durumu tartışmak üzere Eşgüdüm Bakanı İbrahim Baylan işyeri sahipleri, belediyenin yetkili kişileri ve polis hükümet binasında toplantıya davet etti
İSVEÇ’TE BÜYÜK ŞEHİRLERİN GÜVENLİĞİ TARTIŞILIYOR İSVEÇ POSTASI


İsveç Basınında yer alan haberlere göre Enerji Bakanı aynı zamanda Eşgüdüm Bakanı olan İbrahim Baylan büyük işyeri sahipleri, belediyelerin ilgili birim yetkilileri ve polisi Rosen Bad’a (Hükümet Binası) davet ederek konuyu tartışmaya açtı.

Bakan Baylan, “Ben bir şişe süt almaya endişesiz gitmeliyim” diyerek büyük kentlerdeki güvensizliğe dikkat çekmek istiyor. Büyük kentlerde hırsızlık, soygun, tehdiler, saldırı gibi durumlar insanlarda büyük güvensizlik yaratıyor.

İşpiyasası Bakanı Mikael Damberg ise, “İş dünyasında çalışanlar bugün alınan önlemleri ve yapılan yatırımları yeterli bulmuyorlar. Suç duyurularında zamanında gelinmediği ve sürecin gereğinden fazla uzadığından yakınıyorlar. Tehditlerin ciddiye alınmasını istiyorlar” derken güvensiz ortama da parmak basıyor.

İbrahim Baylan, “Biz çok önemli kaynakları harekete geçirdik. Yerleşim yeri ayrımcılığında eğilim değişmeye başladı. Bütçeden 500 milyon kron ayırdık ki, bu 1,5 milyar belki de 2,5 milyar krona kadar çıkabilecektir. Biz ileriye dönük büyük yatırımlar yapmak istiyoruz” diyor.

Baylan ve Damberg, “Organize suçlarda ve mafya türü çeteleşmelerde gerekli tüm önlemleri almaya çalışıyoruz. Çeteleşmenin önüne geçeceğiz” ifadelerini kullanıyorlar.

İsveç Postası olarak hükümetin düşündüklerini yapabilecek kapasitede olduğunu ve polis sayısının artırılmasında büyük yarar olduğunun altını çizmek istiyoruz.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com