ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 02 Ağustos 2018, Perşembe 16:40 tarihinde eklendi. 530 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE ÇALINAN KRALLIK TAÇLARINDA YENİ GELİŞME

Stockholm’un batısında bulunan Strängnäs kentinde bir sergi için buludurulan 1611 yıllarına ait Kral, Karl IX ve Kraliçe Kristina’ya ait taçlar sergilendikleri Katedral’dan güpegündüz çalınmışlardı.
İSVEÇ’TE ÇALINAN KRALLIK TAÇLARINDA YENİ GELİŞME İSVEÇ POSTASI


İsveç’te yayınlanan Aftonbladet gazetesine göre soyguncuların kırdıkları cam korumada bıraktıkları kan izine ulaşıldı. Bu kanın soygunculardan birine ait olabileceği üzerinde duruluyor. Tüm aramalara göre soyguncuların henüz izine rastlanmadı.

Polisin teorisine göre taçları alan soyguncular katedral’in önünde bulunan kadın bisikletleriyle liman kaçıyorlar ve oradan da sürat motoruyla hızla uzaklaşıyorlar. Çalınan iki taç ve bir bir elma biçiminde kraliyet sembolü. Bu eserlerin paha biçilmez olduğu ileri sürülüyor. Tanınmış polis profesörü Leif GW Persson’a göre ısmarlama bir soygun.

Yine gazeteye göre soygunculardan biri kendini yaralayarak aceleyle kan örnekleri bıraktı. Kan örneğinin incelenmesi sonucunda daha önce bir nedenle Stockholm’un kuzeyinde Österåkers bölgesinde Åkersberga oturan bir kişiyi işaret ettiği belirtiliyor. Evde yapılan aramada ise herhangi bir bulguya rastlanmıyor.

Katedral ve çevresinde polis ve yetkili kurumların incelemesi sürüyor. Katedral geçici bir süre hem ibadete hem de ziyaretçiler kapatıldı.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com