ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 18 Şubat 2018, Pazar 16:34 tarihinde eklendi. 532 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE İNSAN KAÇAKÇILIĞINDA ARTIŞ VAR

İsveç’te insan kaçakçılığının artığı istatistik bilgilerine yansıyor. İl Genel Meclisi Uluslararası derlemelerine göre verilen rakamlar kaçakçılığın boyutunu gösteriyor.
İSVEÇ’TE İNSAN KAÇAKÇILIĞINDA ARTIŞ VAR İSVEÇ POSTASI


İsveç haber ajansı TT’ye ve İsveç Radyosu Ekot Redaksiyonu’na göre İsveç’te son yıllarda insan kaçakçılığı ve seks işçiliğinde büyük artış var. İnsan kaöakçılığının üçte birini çocuklar oluşturuyor ve genellikle seks işçiliğinde ve dilencilikte kullanılıyorlar.

İstatistikten sorumlu Charlotta Thorelius, “Biz şimdiye kadar 56 çocuk tespit ettik. Bu çocuklar direk olaya maruz kalanlar. Daha önce de yetişkinlerin yanında bu iş için kullanılan 26 çocuk tespit etmiştik” diyor, Ekot Redaksiyonuna.

Ayrıca, bu durumun çok ciddi alarm zillerinin çaldığına ve bu çocukların direk ya da indirek suça itildiğine dikkat çekiyor.

İl Genel Meclisi Uluslararası derlemelerine yansıyan olaylara konu olanların genellikle Afganistan, Bulgaristan, Fas, Nigerya, Romanya ve İsveç’in kendi içinden olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte insan kaçakçılığına maruz kalan ülkeler olarak, Arnavutluk, Bulgaristan, Nigerya, Romanya, Rusya ve İsveç gösteriliyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com