ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 01 Şubat 2018, Perşembe 12:42 tarihinde eklendi. 613 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE KAR KAOSU SÜRÜYOR

Kuzey İsveç’in orta kesiminde kar yağışı devam ediyor. Bu bölgelerde kar kalınlığı 50 cm’yi buldu. Okullar tatil edildi. Araç sahiplerine zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayın uyarısı yapıldı.
İSVEÇ’TE KAR KAOSU SÜRÜYOR İSVEÇ POSTASI 


Bölge Ulaşım Kurumu ve belediyeler öncelikli olarak E-4 gibi ana yolların kar temizleme çalışmalarının yapılacağı ve ara yollara olanaklar ölçüsünde hizmet götürüleceği uyarısını yapıyor. O bölgelerdeki okullar tatil edildi. Araç sahiplerine araçlarını evlerinde bırakmaları ve zorunluluk dışında kullanmamaları önerildi.

Meteroloji Kurumu bölgede dün (Çarşamba) yağan karın süreceğini ve bugün, günün ilerleyen saatlerde karla karışık yağmur olayı görüleceğini belirtiyorlar. Yetkililer yollarda oluşan buzlanmanın hem taşıtlar hem de yayalar için çok tehlikeli olduğunu yolda yürürken azami dikkat gösterilmesi uyarında bulunuyorlar.

1-5 ölçekli kritere göre kuzey bölgesi  orta bölümünde kar kalınlığının 50 cm ya bir üzerine olacağı en tehlikeli olan 1 kriterinin en az yirmi bölgede geçerli olduğunu ifade ediyorlar. Bu durumdan en fazla polis araçları ve itfaiye ekipleri etkileniyorlar. Ockelbo yerleşim yerinde yangın söndürmeye giden itfaiye araçları kara saplanarak yangın yerine ulaşmada büyük zorluk yaşadıkları belirtiliyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com