ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 18 Temmuz 2018, Çarşamba 12:50 tarihinde eklendi. 539 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINAMIYOR

Başkent Stockholm’un 250 ile 300 km kuzeyinde Dalarna ve Jämtland bölgelerinde salı günü başlayan orman yangını rüzgarın da etkisiyle yeni alevlenmeler nedeniyle hız kazandı.
İSVEÇ’TE ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINAMIYOR İSVEÇ POSTASI 


Salı günü Dalarna ve Jämtland bölgelerinde başlayan orman yangını tüm çabalara karşın söndürülemiyor. Söndürme çalışmalarına itfaiye, halk ve askerler katılıyor. Yangından dolayı bazı yerleşim yerleri boşaltılıyor. Kurtarma ekipleri son yıllarda çıkan yangınların en korkuncunu diye tanımlıyorlar.

İsveç’teki söndürme uçaklarının yetersiz kalması nedeniyle İtalya’dan özel söndürme uçağı geldi ama arıza nedeniyle çalışmalara henüz katılamadı. Sivil Savunma ve Hazırlık Kurumu yardım çağrılarında bulunuyor. Bölgede oturan halk gönüllü olarak çalışmalara katılıyor. Rüzgar nedeniyle büyük zorlukların yaşanıyor.

2014 yılında da Stockholm bölgesinde çıkan orman yangını büyük zorlukların sonucunda söndürülmüştü. Yangının hem havadan hem de karadan söndürme çalışmaları sürmesine karşın sonuç alınamaması İsveç’in bu konuda yeterli donanıma sahip olmadığını gösteriyor. Yetkili kurumlar her türlü yardıma açık olduklarını beyan ediyorlar..

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com