ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 02 Mayıs 2018, Çarşamba 18:18 tarihinde eklendi. 965 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE PASAPORT SIRASI TEDİRGİN EDİYOR

İsveç’in çeşitli kentlerinde pasaport alacaklara 6 ile 8 hafta arasında gün verilmesi İsveçli tatilcileri tedirgin ediyor.
İSVEÇ’TE PASAPORT SIRASI TEDİRGİN EDİYOR İSVEÇ POSTASI 


Tatile düşkün İsveçlileri son günlerde pasaport sırası huzursuz ediyor. Pasaport almak ya da yenilemek isteyenlere 6 ile 8 hafta arasında gün veriliyor. Bu arada pasaport başvuruları ise devam ediyor.

Aftonbladet gazetesinin İsveç Radyosu Ekot’a dayandırdığı haberinde pasaport alacaklar 1,5 ile 2 ay beklemek durumunda kalıyorlar. Pasaport sıkıntısı personel eksikliğinden ve zaman sınırlamasından kaynaklanıyor. Yaz tatiline fazla bir zamanın kalmaması ister istemez tatillerini planlayan İsveçlileri tedirgin ediyor, stres yaratıyor.

Gazetenin haberine göre Halland, Skåne, Västra Götaland ve Uppsala bölgelerinde büyük sıkıntı yaşanıyor. Buna karşılık Enköping, Motala, Karlskrona och Växjö gibi yerleşim bölgelerinde belirsizlik tatilcilerin oldukça canını sıkıyor.

İsveç Radyosu Ekot polis kurumlarını arayarak olayın perde arkasını araştırıyor. Polis yetkilileri, “Şuan oldukça sıkışık bir durumla karşı karşıyayız. Halk pasaportlarını zamanında almak istiyorlar. Başvuru için saatlerce beklemek gibi bir durum ortaya çıkıyor” açıklamaları ifade ediliyor. Bazı yerlerde başvuruların iptal edildiği belirtiliyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com