ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 14 Şubat 2017, Salı 09:20 tarihinde eklendi. 2770 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE REFERANDUM GÜNÜ BELLİ OLDU

Türkiye’de ‘Anayasa Değişikliği’ne ilişkin referandum günü açıklandı. Bu duruma göre Stockholm’da oy verme günü 8 Nisan Cumartesi ve 9 Nisan Pazar olarak belirlendi.
İSVEÇ’TE REFERANDUM GÜNÜ BELLİ OLDU İSVEÇ POSTASI


İsveç’te sandığa kayıtlı 37.352 seçmen 8-9 Nisan günü açılan toplam 32 sandıkta oy verecek. İsveç’teki seçmenler Ağustos 2014 Cumurbaşkanlığı, 7 Hazıran ve 1 Kasım seçimleri olmak üzere üç kez sandık başına gitmişlerdi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun açıklamasına göre diğer İskandinavya ülkelerindeki oy verme günleri de şöyle:

Danimarka (Kopenhagen) 27 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında 14 gün boyunca 3 sandıkta ve toplam 42 sandıkta oy kullanacaklar. Toplam seçmen sayısı 33.621

Norveç (Oslo) 3 – 9 Nisan tarihleri arasında yedi gün boyunca hergün 1 sandıkta toplam 7 sandıkta oy kullanacaklar. Norveç’te seçmen sayısı 8.331

Finlandiya (Helsinki) 9 Nisan Pazar günü olmak üzere 1 gün oy kulanacaklar. Finlandiya’da  seçmen sayısı 4.807

İsveç’te kayıtlı seçmenler isterlerse, Danimarka, Norveç ve Finlandiya’daki sandıklarda oy kullanabilecekler. Bu ülkerede seçmen kütüklerine kayıtlı seçmenler de istemeleri halşnde Stockholm’da oy verebilecekler.

Stockhom’daki oy verme işlemi geçen seçimlerde olduğu gibi Kista Mässan’da olacaktır.

Yazdır Paylaş
Alirıza Topaktaş - 2017-02-14 11:24:40
İsveç' te yapılan daha önceki seçimlerin sonuçlarına bakarak, Nisan ayında yapılacak olan referandum seçiminin sonuçlarını da görebiliriz. Herkes duracağı yeri iyi biliyor; daha önce binlerce Ermenin T.C. Stockholm büyükelçiliği' ne yaptıkları yürüyüşü durduran 40- 50 kişi ve onların çevresindekiler bu seçimde HAYIR diyecek olanlardır.. Ne yazık ki, ülkeyi bu noktaya kadar getirenler içinde en büyük suçlular, yakalarında Atatürk rozeti eksik olmayan sahte -heykel Atatürkçüleridir. Atatürk' ün adını da kullandıkları iki faşist askeri darbeyle aydın ve devrimci beyinleri biçerek Türkiye' yi adeta çölleştirenlere, bugünlere getirenlere lanet olsun!.
Diğer Haberler
isvecpostasi.com