ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 09 Şubat 2018, Cuma 23:48 tarihinde eklendi. 780 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE SİLAH AFFI BAŞLADI

İsveç’te öngörülen silah affı 1 Şubatta başladı. Silah affı 30 Eylül 2018’e kadar sürecek. Affın başladığı ilk hafta 800 adet silah belirlenen yerlere bırakıldı. Bu durumdan polisler oldukça memnun görünüyor
İSVEÇ’TE SİLAH AFFI BAŞLADI İSVEÇ POSTASI


Hükümet ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa vardıkları anlaşmya göre İsveç genelinde 1 Şubat ile 30 Eylül tarihleri arasında silah affı getirildi. İllegal silah sahipleri polisçe belirlenen noktalara silahlarını bırakacaklar ve hiçbir kovuşturmaya maruz kalmayacaklar.

Silah affının altında yatan amaç başta suç örgütlerini silahlardan arındırmak ve sokakları daha güvenli kılmak. İsveç son yıllarda çeteleşen grupların silahlı çatışmalarına sık sık sahne oluyordu.

Polisten yapılan açıklamada affın ilk haftası 800 dolayında her türlü silah belirlenen yerlere bırakıldı. Bırakılan silahlar arasında otomatik silahlar bile var. Polis bundan beş yıl önce yaptığı silah affında 15 bin civarında silah toplamıştı.Emniyet Genel Müdürlüğü’nün silahaffından sorumlu bölümünün yaptığı basın açıklamasında, “Biz sonuçtan oldukça memnunuz. Af öncesi örgütlü suç odaklarındaki silahlardan çok fazla kişi rahatsızdı. Bu çevreler silah afını çok olumlu karşıladılar ve bırakılan silahlarda bunu gösteriyor” denildi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com