ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 25 Temmuz 2018, Çarşamba 13:21 tarihinde eklendi. 525 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE TERÖR EYLEMİ PLANLAYAN DÖRT IŞİD ÜYESİ ÖLDÜRÜLDÜ

İsveç’te terör eylemi gerçekleştirmek için planlar yapan dört IŞİD üyesi Suriye’de öldürüldü. İsveç kimi Avrupa ülkeleri gibi IŞİD’in hedef ülkelerinden biri konumunda bulunuyor. 7 Nisan 2017 yılında IŞİD bağlantılı Özbek Rakhmat Akilov Stockholm’da kalabalığın üzerine çaldığı komyoneti sürerek 5 kişinin ölümüne neden olmuştu
İSVEÇ’TE TERÖR EYLEMİ PLANLAYAN DÖRT IŞİD ÜYESİ ÖLDÜRÜLDÜ İSVEÇ POSTASI  


İsveç’te yayınlanan Expressen gazetesinin haberine göre Amerikan Askeri Kommando Centcom’un bu konuda açıklama yaptığını ileri sürdü. Amerikan yetkililer bir ölçüde İsveç hükümetini uyarmış oldular.

Bu konuda İsveç İstihbarat Teşkilatı (SAPO)’nın iletişim stratejileri sorumlusu Johanna Blomqvist, “Teröe konusunda risk kriterini değiştirmedik” açıklamasını yapıyor. ABD’lilere göre Suriye’de bulunan dört IŞİD mensubu İsveç’te terör eylemi yapmak için çalışmalar ve planlar yapıyorlardı. Ayrıca IŞİD’in ABD ve Suudi Arabistan’da da terör eylemleri yapmak için hazırlık yaptıklarını belirttiler.

Dört eylemcinin 24 ve 26 Haziranda yapılan iki ayrı baskında öldürüldükleri ve bir IŞİD üyesinin İsveç’te eylem yapmak için eğitildiğini söylediği ileri sürülüyor.

IŞİD eylemcilerinin hala ellerinde bulundurdukları Suriye’deki üstlerinde çeşitli ülkelerde terör eylemi yapmak gibi hazırlıklarını sürdürdükleri istihbarat örgütlerince dile getiriliyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com