ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 30 Nisan 2018, Pazartesi 12:19 tarihinde eklendi. 595 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE ÜÇ TERÖR KUŞKULUSU YAKALANDI

Bu sabah İsveç Ulusal İstihbarat Teşkilatı gerçekleştirdiği baskınlarla Kuzey İsveç ve Stockholm bölgesinde üi kişiyi teröre hazırlık suçundan gözaltına aldı
İSVEÇ’TE ÜÇ TERÖR KUŞKULUSU YAKALANDI İSVEÇ POSTASI


İsveç basına yansıyan haberlere göre Ulusal İstihbarat Teşkilatı (SÄPO) by sabah Kuzey İsveç ve başkent Stockholm bölgesinde gerçekleştirdiği baskınlarala terör olayı gerçekleştirmeye yönelik hazırlık yapan üç kişiyi gözaltına aldı. SAPO basın sözcüsü Nina Odermalm Schei tarafından ev baskınlarının plana göre yürütüldüğü ve herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadığı belirtiliyor.

SÄPO basın şefi Karl Melin, “Baskınlarda çeşitli malzemeler ele geçirildi. Onlar üzerinde çalışmalarımız sürüyor” açıklamasını yapıyor.

Polisten yapılan basın açıklamasına göre, SÄPO bu kişileri uzun bir zamandır izlediği belirtiliyor. Bu uzun izlemenin ardından yapılan değerlendirmeye göre bir plan gereğince hareket edildiği ifade ediliyor.

SÄPO tarafından gözaltına alınan kişilerin kimlikleri ve herhangi bir ülkeye mensup oldukları konusunda bilgi verilmiyor. Bu kişiler İsveçli ya da sonradan İsveç vatandaşı olmuş kişiler mi, eylemleri neyin adına gerçekleştirecekleri soru işareti olarak gizliliğini koruyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com