ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 17 Mayıs 2018, Perşembe 11:07 tarihinde eklendi. 435 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İZLANDALILARDAN EUROVİZYON YARIŞMASINDA İSRAİL’İ BOYKOT

Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılan Eurovizyon şarkı yarışmasında telefon oylarıyla birinci seçilen İsralli şarkıcı Netta Barzilai ve dolayaysıyla İsrail’i İzlandalılar botkot ediyor.
İZLANDALILARDAN EUROVİZYON YARIŞMASINDA İSRAİL’İ BOYKOT İSVEÇ POSTASI 


Eurovizyon’da birinciliği kazanan İsrailli şarkıcı Netta Barzilai yarışmadan birinci olarak çıkarken verdiği demeçte, “Ülkemi ve özellikle Jerusalem’i (Kudüs) çok seviyorum” tümcesine özellikle yer verdi.

İsrail’in uluslararası anlaşmaları hiçe sayarak ABD Başkanı Trump’ın gölgesinde Kudüs’ü başkent olarak ilan etmesi yoğun tepkilere yol açtı. Bu olayı protesto eden Filistinli göstericilere ateş eden İsrailli askerler 68 kişinin ölümüne 2 binden fazla kişinin yaralanmasına neden oldu.

Aftonbladet gazetesi eki magazin bölümünde Tobbe Ek, İzlandalıların boykot çağrısını yerinde bularak, “Çok iyi olur ve başka ülkelerde İsrail’i boykot eder. Çorbaya bir tutam tuz eklenmesi gerekiyor” görüşünü dile getiriyor.


                                                                         İsrailli şarkıcı Netta Barzilai

İsveç televizonyonu SVT’ye göre İzlanda’da 17 bin kişi imza toplayarak İsrail’i boykot çağrısı başlattı. İzlandalıların bu çıkışına başka ülkelerin de katılması ve boykot’un genişlemesi bekleniyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com