23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 28 Haziran 2017, Çarşamba 11:57 tarihinde eklendi. 508 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

JOHAN GUSTAFSSON SERBEST BIRAKILDI

Al - Kaide tarafından Afrika ülkesi Mali’de 2011 Kasım ayında kaçırılan ve o günden bugüne kadar tutsaklık hayatı yaşayan Johan Gustafsson serbest bırakıldı. Kimi kaynaklar İsveç devletinin serbest bırakılması için para ödediğini ileri sürüyorlar.
JOHAN GUSTAFSSON SERBEST BIRAKILDI İSVEÇ POSTASI

Buz hokeyi kalecisi olan Johan Gustafsson 26 Kasım 2011 yılında tatilde bulunduğu Afrika  ülkesi olan Mali’nin Timbuktu kentinde Al – Kaide’nin bir kolu olan Aqim adlı İslami terörist grubu tarafından bir lokantada yemek yerken kaçırılmıştı. Bu grup daha sonra IŞİD tarafına geçti.

Johan’ı kaçıran grup bu süreç içerinde yayıladıkları videolarla aileden yüklü bir fidye isteğinde bulunmuşlar aksi takdirde öldüreceklerini dile getirmişlerdi. Aile bu duruma çözümler ararken aynı zamanda da İsveç Hükümetleri de serbest bırakılması yönünde girişlerini sürdürüyorlardı.

Johan Gustafsson’un serbest bırakıldığı haberi basına bomba gibi düştü. Aile ve hükümet fidye ödemediklerini söylüyorlar. Dışişleri Bakanı Margot Wallström vatandaşın serbest bırakılmasından duyduğu mutluğu paylaşırken “İsveç hükümetinin prensipleri arasında fidye ödemek yoktur” diyerek işi geçiştirmeye çalışıyor. Basına sızan haber ise tersi yönde...Johan Gustafsson’un çok iyi ve ailesine kavuşmasından sonsuz mutluluk duyduğu belirtilirken, hangi ülkeden İsveç’e uçtuğu sorusu çözülebilmiş değil...
 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com