23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 30 Ocak 2017, Pazartesi 12:53 tarihinde eklendi. 1221 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KANADA’DA CAMİYE SİLAHLI SALDIRI

Kanada’nın Quebec kentinde yerel saatle 20:00 dolaylarında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 6 kişi yaşamını yitirirken 8 kişide yaralandı. Yaralılar içerisinde durumu kritik olanlar var.
KANADA’DA CAMİYE SİLAHLI SALDIRI İSVEÇ POSTASI


Reuters gibi çeşitli ajansların tanıklara dayanarak verdikleri bilgilere göre saldırı esnasında en camide 40 kişi bulunuyordu. Saldırı, Sainte-Foy Caddesinde bulunan Quebec İslam Kültür Merkezi’nde meydana geldi.

Quebec polisi camide durumun kontrol altınmda bulunduğunu ve camiye iki kişi tarafından silahlı saldırı yapıldığını doğruladı. Camiye ağır silahlı polislerin gelmesi dikkatleri çekti.  Basına yansıyan bilgilere göre saldırı sırasında camide çocuklarda bulunuyordu.

Kanada’nın Le Soleil gazetesi saldırganların Ak-47 silahı taşıdıklarını ileri sürdü. Polis silah konusunda açıklama yapmadı.  Camiye daha öncede “domuz kafası” bırakıldığı bildiriliyor.



Quebec Başbakanı Philippe Couillard olaydan duyduyu üzüntüyü belirterek, “Quebec’in Müslüman inancı taşıyan halkının yanındayız” dedi.



Kanada Başbakanı Justin Trudeau ise Twitter hesabından, “Bu gece, Kanadalılar, Quebec şehrinde bir camide gerçekleştirilen korkakça saldırıda ölenlerin yasını tutuyor. Düşüncelerim kurbanlar ve aileleriyle birlikte” yazdı.
 

Yazdır Paylaş
Kaan - 2017-01-30 11:55:58
" Etki - Tepki !" Aslında Darl- ül Harp yani küfür ülkelerinde bulunan hiçbir camii, bu kanlı kaos yıllarında Avrupadaki islamcı terörist saldırıların hiçbirini kınamadı.. Üstüne üstlük bazı camiler Halepteki eli kanlı teröristlere yardım kampanyaları düzenleyecek kadar islami teröre taraf olduklarını belli ettiler. Ne olması bekleniyordu ki ?! Önümüzdeki yıllarda özellıkle Avrupa`da müslüman yabancı düşmanlığının artmasında şaşılacak bir şey yok. " Ne ekersen o'nu biçersin! " Eken belli, biçen belli..
Diğer Haberler
isvecpostasi.com