Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok
Günay Güner

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

Bu içerik 62 kez okundu.

İktidar seçmeni kutlama yapıyor. Hileye, hurdaya kutlama biçimleri de pek uygun düşüyor. Kadınlı, erkekli, türbanlı, türbansız, dakikalarca ateş açıyorlar; ne polis geliyor, ne jandarma… Ortada hiçbiri yok. Olaydan iki gün sonra soruşturma açılmış. Sizi bilmem ama bu soruşturmadan bir sonuç çıkacağını hiç sanmam.  

Yoklar bununla sınırlı değil. İkinci Ekmeleddin “vaka”sından kıl payı kurtulmuşken, ikinci halkoylaması-evet/hayır hile olayının tam ortasına düştük. Yine oy çuvalları yoldayken oranlar, düşler dondu. YSK’nin önü boştu. Eline anayasa kitabını, “Yasaların Ruhu”nu ya da bir başka tarihsel yapıtı alıp, YSK pencerelerine tutacak bir milletvekili, parti eğitim sorumlusu, bir prof., bir parti YSK temsilcisi, bir yürekli siyasi bulunamadı. Halka buyurmaya alışmışlar; gazı halk yesin, gençler öldürülsün, halkın kafası, kemikleri kırılsın… İşi, mesleği siyaset olan efendiler ise geçiştirmeye baksın.

Yeniden İstanbul’a yürüseler, diyeceğim ya Enis Bey de milletvekili olup muradına erdi. Demirtaş için Edirne’ye yürüsünler, buldum. Çalınan oyları, aydınlık insanlarımızın çalınan güzel düşlerini bu kez de böyle unuttursunlar.

AKP 16 yıldır iktidardaysa, yeni CHP de neredeyse bir o kadar zamandır “Ben daha dindarım, ben daha Kürtçüyüm” propagandasıyla yatıp kalkıyor. Soru şudur: Muharrem İnce yaklaşık elli günlük propaganda çalışmasında bu tutumu mu izledi, yoksa birkaç “Allah’ın izniyle” demenin dışında gericiliğin içyüzünü, rezilliğini; aydınlanmanın, bilginin, cumhuriyet değerlerinin güzelliğini mi anlattı? Bu yaklaşımıyla yaklaşık %31 oranına, partisinin oranından daha yüksek orana ulaştı. Zaten amaçlanan da buymuş! Geçeceksiniz… Hani dindarı kaçardı, Kürdü kaçardı? Dikkat edelim yalnızca elli gün anlattı, oran otuz bir.

Çirkin numaralara yatmaktan vazgeçilsin. Hani ağzınızı açtığınızda, iki tümcenin biri Avrupa demokrasilerinde istifa mekanizmasının işlediğine ilişkin kuruluyordu. Kaldı ki gerçektir de… Peki dokuz, on kez başarısızlık, laik, demokrat, aydınlık kitlenin ilkellik karşısında her gün inlemesine izleyici kalış; bir türlü istifa etmeyiş neden? Analar tekerlekli sandalyede, elinde bayrak, dünyanın derin ve güzel bakışıyla mitinginize gelsin, siz kibirle, afra tafrayla çalım satın.

Hile yokmuş, başarı varmış, iktidar da CHP de başarılıymış! Gülecek halimiz kalsaydı gülecektik…

Kılıçdaroğlu’nun aday gösterdiği kimi işini bilir mtiplerin seçildiklerini biliyoruz. Çok güzel, harika işler yaparlar, haklarımızı çatır çatır savunurlar atık.

Bu satırların yazarı, her seçimde ve bu seçimde de gönüllü sandık gözlemcisidir, nöbetçisidir ve bu seçimde CHP ilçe yetkilisinin “HDP’ye de destek olacağız” dediğine tanıktır.

Ya Kürt bölgesi diye anılan Güneydoğu Anadolu’da bu kadar MHPseverlik nedendir? Yoksa Kürtler Türktür, diyenler haklılar mı?..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI