SETA’nın (F)işleri
Günay Güner

SETA’nın (F)işleri

Bu içerik 359 kez okundu.

Gündem ne çabuk değişiyor, birbirinden önemli olaylar bir anda unutuluyor. Daha birkaç gün önce değil miydi, kimsenin inanmadığı gerekçelerle seçim iptal edilmedi mi? Yargıçlar YSK’de suç işlemediler mi? AKP 806.000 oy farkını ders gibi alıp yerine oturunca, birbirinden garip başka konuların içinde bulduk kendimizi. ABD’nin küstahlığına da yerli küstahlara da alışıldı.

Şu SETA mıdır nedir, gazetecileri fişleme suç örgütü gibi çalışmış. Alın size bir bela daha…

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) diye bir kuruluş, gazetecileri ad ad belirterek, haklarında hükümet karşıtlıkları üzerinden hükümler vermis, rapor adını ver diği bir tomarda bir araya getirmiş. Üslup ise gazetecilik ilkelerini, halkın haklarını savunmayı siyasilik yaftasıyla hedefe koymak üslubu… Kışkırtıcı, hedef gösteren, saldıran, hukuksuz, haksız, aymazca…

Peki bu işgüzarlar değil miydi, Türk Silahlı Kuvvetleri o dönemde her gün orduya neredeyse söven, cumhuriyet düşmanı sözde gazete ve gazetecilere bir yasak koyduğunda “vesayet” haykırışlarıyla ortalığı kaplayanlar?.. Bu sözde gazetelerden biri Vakit-Akit tomarı kıyımlara bile karışmıştı.  

Bu SETA’cıların darbe girişimi öncesine kadar FETÖ’ye çalıştıkları da bir güzel ortaya saçılmaz mı… Ortaya karışık cinsinden. Bu adların önemli bir bölümü de şu anda devlet yöneticisi! Rastlantı değil Trump bu denli küstah laflar ediyor, ulusumuzu aşağılıyor da AKP yönetiminden çıt çıkmıyor. Öyle ya, müzik notası mı?!

Bunca tutarsız ve halk düşmanı siyasetin örtülme aracı ise S-400’ler oluyor.

Dış ve iç siyasetinin her yanı lime limeyken S-400’le hangi ulusal savunma, hangi ulusal yarar?

Okumaz yazmaz kamuoyunun dikkatini çekmeyen bir olay ise TSK’nin gönderdiği güçle, Libya’da savaşa katılmasıdır. Doğru bildiniz, AKP eliyle üçe bölünmüş Libya’da gönderilen ordu güçlerinin yan yana olduğu güçler cihatçılar! Bu cihatçıları Birleşmiş Milletler’in ve Avrupa Birliği’nin de desteklemesi sizi şaşırttı mı? Beni şaşırtmadı.

Dinci yönetimlerin başa geçtikleri hiçbir ülkeye yararları olmamıştır. Tersine yıkım getirmişlerdir. Umarız Türk ulusunda başlayan uyanış kalıcı bir uyanıştır. Bir ani geriye dönüşle kat edilen yol yok olursa, hiçbir aydınlanmacı, ilerici gücün bu yıkımı onarma olanağı kalmaz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI