TIPIŞ TIPIŞ
Suay Karaman

TIPIŞ TIPIŞ

Bu içerik 260 kez okundu.

14 Temmuz 2014 tarihinde genel merkezde partililere konuşan yeni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “bu ülkede yaşıyorsanız çocuklarınıza karşı sorumluluğunuz var. Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz, demokrasinin gereğini yapacaksınız ve bir diktatör bozuntusuna cumhurbaşkanı seçme konusunda izin vermeyeceksiniz” dedi.

 “Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz, demokrasinin gereğini yapacaksınız” sözü, Kılıçdaroğlu’nun içinde bulunduğu durumu açıklamaktadır. Bu durumdan rahatsız olan Kılıçdaroğlu sonunda patladı ve seçmenleri koyun gibi görmeye başladı. ‘Tıpış tıpış’ demek, demokrasiden söz ederek, faşist baskılar kurmaktır. Hangi demokrasinin gereği için sandığa tıpış tıpış gidilecek? ABD’nin sipariş verdiği adaylar için mi sandığa tıpış tıpış gidilecek? Demokrasinin gereği bu mu? “Adam gibi” sözü ne demektir?

Kılıçdaroğlu “adam gibi” genel başkan olsaydı, tüm seçimlerde demokrasinin gereği olarak önseçim yapılırdı. Cumhurbaşkanı adayı, dış güçlerin isteğiyle belirlenmezdi, “odunu koysam, seçtiririm” aymazlığıyla hareket etmezdi. Kılıçdaroğlu “adam gibi” genel başkan olsaydı, vatan haini Seyit Rıza’nın peşinden gitmez, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine sarılırdı. Türbandan, genel affa kadar saçma söylemlerde bulunmaz, “laiklik tehlikededir diyemem” ve “yargıda cemaatçi yapılanma var diyemem” gibi gerçek dışı sözler söylemezdi. Kılıçdaroğlu “adam gibi” genel başkan olsaydı, Atatürk düşmanlarını, TR kodlu ajanları, tarikatçıları, ırkçıları, mezhepçileri partiye doldurmaz, dış güçlerin maşası olmazdı. Kılıçdaroğlu “adam gibi” genel başkan olsaydı, uluslararası para oyuncusu Soros’un desteklediği TESEV’in kurucusu olmazdı ve saygın adı Kemal’i, Ke-mal şekline çevirmezdi…

Kılıçdaroğlu gibi ABD’nin başka bir elemanı, ‘Kayıp Trilyon’ davasının sanığı, Çankaya noteri Abdullah Gül, 10 Mayıs 2014 tarihinde Danıştay’ın kuruluş töreninde, Metin Feyzioğlu’nun konuşmasında yaşanan gerilimde, Tayyip Erdoğan’ın el işaretiyle salondan çıkarak tıpış tıpış yürüdüğünü unutmuştur. Abdullah Gül, noterlik süresinin bitimine yakın, Tayyip Erdoğan’ın tek adamlığına isyan ederek, kurucusu olduğu partiden dışlandığını söylemiştir. ABD’nin vereceği yeni göreve ekmekçi Ekmeleddin ile birlikte talip olan Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan’ın köşke çıkarak, pasif duruma gelmesinden sonra yürütmenin eş başkanlığına hazırlanmaktadır.

Ortadoğu’da huzursuzluğun temel nedeni olan İsrail, Gazze’yi tüm dünyanın gözü önünde tıpış tıpış bombalamaktadır. Emperyalist ABD’nin Ortadoğu’daki vurucu gücü İsrail, üç Musevi gencin öldürülmesi gerekçesiyle, günlerdir Gazze’ye bomba yağdırmaktadır ve çoğu çocuk yüzlerce kişinin ölümünden sorumludur. Tıpış tıpış yapılan bu saldırıları ABD, Almanya ve İngiltere desteklerken, diğer Batı ülkeleri de sessizliğini korumaktadır. “One minute” şovu yapanlar ise sadece sözlü kınama yapmaktadırlar. Sığ yöneticiler Hamas’ı destekleyerek, Ortadoğu’da ülkemizin suçlanmasına neden oldukları gibi, komşularla sıfır sorun politikalarını ellerine, yüzlerine bulaştırmışlardır. ABD, İsrail’in yaptığını alkışladığı sürece, uluslararası kurumlar İsrail’e yaptırım uygulamazsa, İslam ülkelerinden ses çıkmazsa, İsrail‘in masum insanları öldürmeye devam edeceği kaçınılmazdır. Bundan tam sekiz yıl önce bugünlerde İsrail, askerlerinin kaçırıldığı gerekçesiyle Lübnan’ı yerle bir etmiş, yüzlerce insanı öldürmüştü. Batı yine sessiz kalmıştı bu katliama da..

Emperyalizm tıpış tıpış ilerleyerek, bilinçsiz toplumlarda katliamlar, eylemler yapmaktadır, istedikleri kişileri yönetimlere getirmektedir. Örgütsüz toplumlar, emperyalizmin tuzaklarına düşmektedir. Ülkemizde iktidar ile muhalefet partileri emperyalizm tarafından yeniden düzenlenmiş, cumhurbaşkanlığı seçiminde ABD’nin çıkarı için çalışan üç aday ortaya çıkarılmıştır.

Dünyada emperyalizme ilk kez ders veren ülkemizin çocukları, bu tuzaklardan, bu hain işbirlikçilerden, bu tıpış tıpış söylemlerinden ve eylemlerinden hesap soracaktır. En umutsuz anda bile, umut yanı başımızdadır. Önemli olan bilinçli, örgütlü, kararlı, cesaretli olmaktır ve yurtseverlikten yana tavır koymaktır.


Bu yazı ayrıca İlk Kurşun Gazetesinde de yayınlanmaktadır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI