REKLAM ARASI
Suay Karaman

REKLAM ARASI

Bu içerik 339 kez okundu.

AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu, Filistin Devlet Başkanı ile Tayyip Erdoğan'ın tarihteki temsili Türk askerleriyle birlikte çekilmiş fotoğrafını sosyal medyada paylaştı. Bu paylaşımına da şu yorumu ekledi: “Bu resim okunması gereken bir resim. Filistin'i vermediği bahanesiyle yıkılan Osmanlı İmparatorluğu ve Filistin Devlet Başkanı'yla Cumhurbaşkanı'mızın arka plan görüntüsü. Muhteşem bir zeka. Tabiki Sn Cumhurbaşkanı'mızın zekası. 600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi.”

 

Yaklaşan genel seçimler için tam anlamıyla yalakalık kokan, tarih bilgisinden yoksun, zekadan söz ederken tam bir zekasızlık örneği olan bu yorum, cumhuriyet karşıtlığında yeni bir adımdır. Cumhuriyetimizin Balıkesir’den çıkan milletvekili, saltanat hayranı Tülay Babuşcu; “90 yıllık reklam arası sona erdi” diyerek, Türkiye Cumhuriyeti'ne ömür biçmekle gaflet, dalalet ve hatta hıyanet örneği sergilemektedir. Üstelik aynı zamanda anayasal suç da işlemektedir.

 

AKP’li belediyelere ‘Osmanlı lalesi’ satarak zenginleşen, kadın olarak milletvekili seçilebilme hakkını Atatürk Cumhuriyetine borçlu olan, demokratik ve laik cumhuriyet ile Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalacağına namusu ve şerefi üzerine yemin eden bu Osmanlı artığı ‘kot lalesi’ kadın, ettiği yeminin gereğini yerine getiremiyorsa, namusu ve şerefi üzerinde yoğun tartışmaların olması doğaldır.

 

Cumhuriyeti “reklam” olarak görenler, kendi tutarsızlıklarının “ön izleme” olduğunun farkında değillerdir. Osmanlı’nın misyonu tamamlanmış ve tarih sahnesinden silinmiştir. Demokratik ve laik cumhuriyetimiz ise, Osmanlı artıkları Tayyip Erdoğan’ı ve Tülay Babuşcu’yu bile içine alarak çağdaşlaşma yolunda bir aydınlık atılımdır.

 

Millet istiyor denilerek, laik ve demokratik cumhuriyetimizle kavga sürdürülmektedir. Osmanlı’ya ve olmayan Osmanlıca’ya övgü düzülerek, gündem değiştirmek isteyenler, hırsızlıkları, yolsuzlukları gizlemek niyetindedirler. Son günlerdeki Osmanlıcılık tartışmaları da, aynı amaca hizmet etmektedir. Kaçak saray yaptırıp, tuhaf ve tutarsız hareketlerde bulunarak, Osmanlı’nın 1. Mustafa (1591-1639), 1. İbrahim (1613-1648) ve 5. Murat (1840-1904) gibi padişahlarına benzemek cabası, gerçeğin dışa vurumudur.  

 

Yapılan kaçak saraylara külliye adı verilerek hep Osmanlı’ya özlem duyanlar, cumhuriyet aydınlanmasından payını alamamış zavallılar olarak kalacaklardır. Bir yasama döneminde sadece üç kez kürsüye çıkarak toplam 1296 kelime ile söylemde bulunan ve Osmanlı’yı öven Tülay Babuşcu da, benzerleri de sonsuza dek bu ülkenin rejiminin cumhuriyet olacağını öğrenecektir. Gelen tepkiler üzerine Tülay Babuşcu yeni bir yorum yapmıştır: “2000 yıllık Türk Milleti’nin darbelerle, muhtıralarla, istikrarsızlıkla ezilmeye çalışılmasının dönemi bitmiştir.” Bu son yorumu ile yüksek öğrenim yapmanın, insanı cehaletten kurtaramadığını da kanıtlamıştır.

 

90 yıllık “reklam arası” denilen demokratik ve laik cumhuriyetimiz sahipsiz değildir. 13 yıllık “sivil darbe” döneminin de sonunun geleceği unutulmamalıdır. Sivil darbe döneminin tüm yöneticilerinin, yaptıkları hukuksuzluklarla, yolsuzluklarla ve hainliklerle yargılanıp, cezaevini  boylayacakları da unutulmamalıdır.


Bu yazı ayrıca İlk Kurşun Gazetesinde de yayınlanmaktadır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI