Canımız Özgecan’ımız
Hakan Güner

Canımız Özgecan’ımız

Bu içerik 22 kez okundu.

Özgecan kızımızı hunharca katlettiler. Yüreklerimiz parçalandı, başımız bir kez daha önümüze düştü, bir kez daha insanlığımızdan utanç duyduk. Sevenlerine, yüreği sızlayanlara sabır ve dayanma gücü diliyoruz.


Özgecan’ın sevgili babacığı bu yıkıma rağmen “Siz hiç mucize gördünüz mü? Şu an bir mucize gerçekleşiyor. Olayın tüm Türkiye’ye mal olmasının bir hikmeti var” diyor. “Bizler sevmesini saymasını öğretmeye geldik cihana” diyor. Öne eğilmiş başlarımızı kaldırıp bu muhteşem insana bakıyoruz. İnsanlığımızdan utanç duyarken bir köşesinden umudumuz toparlanıyor, belki anlarız bu sefer diyoruz sevmeyi, sahip olmadan, yıpratmadan, yok etmeden sadece sevmeyi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Özgecan’ın ölümüyle ortaya çıkan bu ortak bilinçle belki de pek çok kadının hayatı kurtulacak” dedi. Ama hangi ortak bilinçsizliğin sonucunda benzeri binlerce tecavüzlerin ve cinayetlerin işlendiğini pek konuşmak istemedi. Özgecan’ın babacığı sivrisineklerin öldürülmesinin çözüm olmadığını, bataklığın kurutulması gerektiğini acısı boğazına düğümlendiği halde anlatmaya çalışırken Davutoğlu bataklığı görmemizi istemedi. Nasıl bir cehaletin, nasıl bir şartlanmanın, nasıl bir eğitim sisteminin, kadına ne yönlü bir bakışın, nasıl bir aile görgüsünün bu sivrisinekleri yarattığını söylemeye korktu. 12 yıllık iktidarlarının bu tür cinayetlerin artışına katkısını görmemizi istemedi. Çünkü Davutoğlu ve AKP oylarının büyük bir kısmının bu bataklıktan geldiğinin farkındalar.


Ama Davutoğlu yine de doğruyu söyledi, belki de kendi iktidarlarının sonunu itiraf etti. “Özgecan’ın ölümüyle ortaya çıkan bu ortak bilinçle belki de pek çok kadının hayatı kurtulacak” dedi. Evet çok doğru söylediniz Davutoğlu, bu bataklık Özgecan’ın sevgi dolu babacığı gibi aydın, çağdaş, demokrat insanların sayesinde kuruyacak. Bu bataklıkla beraber iktidarınız da kuruyacak.


*CHP İsveç Birliği Başkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI