23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu yazı 30 Aralık 2015, Çarşamba 12:20:25 tarihinde eklendi. 525 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gerici Güçbirliği Güneydoğu’yu Kan Gölüne Dönüştürdü! - Günay Güner

Gerici Güçbirliği Güneydoğu’yu Kan Gölüne Dönüştürdü!

Kimlik siyasetçileri, bir zamanların Türk ulus devlet yapısını yerden yere vururken aynı zamanda soy sopçuluk yarışına girenler Güneydoğu Anadolu’nun günümüzdeki, şu son dönemdeki durumunu beğeniyorlar mı?
 

                      “Bakın, iyi bakın ‘eserinize’; diğer gericilerle kol kola bunu siz yaptınız” diye seslenesi geliyor insanın. Bir yandan PKK kıyımcıları okulları yakar, insanları baskılar, yaylım ateş altında tutar, öldürürken bir yandan da yıllardır özel seçilmiş “özel tim” görevlileri kundak bebelerini bile suikast silahlarıyla öldürüyorlar.
 

                      Kürtçü siyasetçi ise ne yapıyor? Özyönetim “ilan” ediyor. Meydan okuma açıklamaları yapıyor. Bunlar, o acılar içinde yaşam savaşı veren halk için biraz olsun canı yanan insanların yapacağı iş midir? En hafifinden söylersek, duyarsızlık, ciddiyetsizlik, içtensizlik…
 

                      İnsana sormazlar mı Oslolarda, Haburlarda, İmralılarda, Dolmabahçelerde kimlerle birlikteydiniz? Şu günlerde bile yeniden “açılım”, “çözüm”, anayasa yazımı…sözlerini nasıl edebiliyorsunuz?
 

                      Hangi kökenden olursa olsun Türkiye sınırlarında yaşayan tüm halkın, giderek kimi çevre ülke halklarının yıkıma uğratılmasının “eş sorumlusu” Kürtçü, soy sopçu siyasetçilerdir. Bir de öz yönetimdi, öz savunmaydı…kurmaktan söz etmezler mi. Onlara bel bağlayan usu dumura uğramışlar bilsinler ki devlet mevlet kurmuş olsalar vay “müstakbel” topraklarında yaşayacak olanların haline! Bu birikimsizlikleriyle, duyarsızlıklarıyla, bilgisizlikleriyle, kıyıcılıklarıyla değil insanların, börtü böceğin bile can güvenliği kalmaz. Taş üstünde de taş kalmaz.
 

                      Bu sözlerimize katılmayanlar, dudak bükenler şu varılan acı noktadan kimlerin sorumluluğu olduğuna iyi baksınlar. Kafalarını iki elleri arasına alıp iyi düşünsünler.
 

                      İki taraf el birliğiyle Atatürkçülerden oluşan kara listeler hazırlıyor, “gereğini” yapıyorlardı. Peki Güneydoğu’da içinde bulunulan kıyıcı ortamdan yıllardır “birlikte” saldırılan aydınlanmacılar mı sorumlu? Kimi çokbilmişlerin, aklıevvellerin sözüyle, “Kemalist diktatörlük” mü sorumlu?

Yazdır Paylaş
Diğer Günay Güner Yazıları
isvecpostasi.com