SİZ BAYRAMI KUTLAYABİLDİNİZ Mİ?
Türker Ertürk

SİZ BAYRAMI KUTLAYABİLDİNİZ Mİ?

Bu içerik 345 kez okundu.

Bir Ramazan bayramı daha geride kaldı. Yaşamında yarım asrı doldurmuş ve geçmiş bir insan olarak söyleyebilirim ki, ülkemin geleceği, refahı, huzuru ve toplumsal barışı açısından bundan daha kötü bir bayram yaşamadım. Şunu da ilave etmek isterim, bu rotada yol almaya devam edersek halen yaşadığımız günleri bile arar olacağız.

 

Bir arkadaşım sosyal paylaşım sitesinde “ Acaba hükümet bu hafta kimlere bağıracak, hakaret edecek, tutuklayacak ve cezalandıracak “ diye mesaj atmış. Bu mesajı beğenmeyebilirsiniz, hatta maksadını aşan bir ifade olarak da bulabilirsiniz ama eğitimli ve öğretimli, okuyan, yazan, üreten, milli ve toplumsal duyarlılıkları olan insanlarımız açısından algı budur.

 

Sorumlusu Erdoğan ve AKP’dir

 

Türkiye’de hiçbir zaman ahlak, etik değerler, onur, şeref ve haysiyet 11 yıllık AKP döneminde olduğu kadar tefessüh etmemişti. Bugün yaşadığımız huzursuzluğun, Cumhuriyet değerlerimize düşmanlığın, koşar adım iç savaşa ve parçalanmaya doğru gidişimizin sorumlusu Erdoğan’ın lideri olduğu AKP iktidarlarıdır.

 

Bayram süresince İstanbul’da kalarak ve ziyaretler yaparak bayramların bize yüklediği toplumsal görevlerimizi yerine getirmeye çalıştık. Bu kapsamda annemin ve kardeşimin mezarlarının da bulunduğu Edirnekapı şehitliğine ailece gittik. Sonrasında da her zaman yaptığım gibi Şehitlerimizin mezarlarını tek tek ziyaret ettim.

 

Allah kimseye evlat acısı vermesin

 

Küçük yaşımdan itibaren böyle öğretildiğinden mi bilmiyorum ama yurt içinde veya dışında her gittiğim yerde eğer orada bir Türk veya Osmanlı Şehitliği varsa mutlaka ziyaret ederim ve programa alınmasını sağlarım. Yurtdışında bile nerelere gitmedim ve görmedim ki, Makedonya, Kıbrıs, Romanya, Bulgaristan, İngiltere ( Portsmouth Deniz ve Brookwood Hava Şehitliği ), Man adası, Güney Kore, Libya ve Malta gibi. Özellikle Malta Şehitliğimiz ile ilgili yaşadıklarımı bir ibret vesikası olarak bir başka yazımda anlatmayı düşünüyorum. Sanırım ilginizi çok çekecektir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI